Jak by řekl Švejk, při svý vytrvalosti by se moh´ stát poslancem.

Zloděj chtěl vniknout do restaurace, byl vytrvalý.

Břeclav – O velké vytrvalosti pachatele se dá hovořit u vloupání, které šetří policisté v Břeclavi. Ze soboty na neděli se vydal zloděj k restauraci, která se nachází v části Charvátská Nová Ves. Jeho představa byla jasná – dostat se za každou cenu dovnitř! Snažil se pro to udělat maximum. Nejdříve poškodil okno a vytrhl parapet, ale dovnitř se mu vniknout nepodařilo. Zkoušel to také dveřmi, ale ani ve vykopnutí nebyl úspěšný. Nakonec se rozhodl, že vyleze na plechovou střechu a do restaurace vnikne přes půdu. Začal vytrhávat stropní desky, ovšem i tento způsob vzdal. Dovnitř objektu se mu prostě vniknout nepodařilo.

Nezbylo mu nic jiného, než odcizit starší televizor, který byl umístěn u venkovního posezení. Vzniklá škoda poškozením byla odhadnuta kolem 10 tisíc korun. Celý případ prověřují policisté z obvodního oddělení.
Podnapilý řidič narazil do rodinného domu. Vzniklá škoda se pohybuje kolem půl milionu korun.

Velké Bílovice – V neděli 21. září ve tři hodiny po půlnoci vyjížděli policisté k dopravní nehodě do obce Velké Bílovice. Řidič vozidla tovární značky MG ZR RF nezvládl řízení a pod vlivem alkoholu a rychlé jízdy dostal na mokré vozovce smyk. S vozidlem narazil do garáže rodinného domu, kde měl majitel odstavené auto. Řidič i jeho stejně stará spolucestující byli převezeni do nemocnice k ošetření.

K vyproštění havarovaného vozidla byli přivoláni hasiči, kteří navíc zabezpečili trosky garáže proti dalšímu pádu. Na místo byl přivolán také statik. Jednadvacetiletý řidič se podrobil dechové zkoušce na alkohol, a ta vykázala téměř 2 promile. Lustrací policisté zjistili, že řidič měl již v minulosti uložen trest za jízdu pod vlivem alkoholu.
Celý případ zůstává nadále v šetření.

por. Mgr. Kamila Haraštová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Kdo hledá, najde

BŘECLAV – Za nemalého přičinění operátorů MKDS se strážníkům podařilo dohledat další jedince podezřelé nejen …