il.foto

Internetové podvody se stále dějí. Další kupující čekají na zboží marně.

Břeclavsko, Hodonínsko – Další internetové podvody jsou na světě. Tento týden jeden případ převzali břeclavští policisté a další evidují na Hodonínsku.

Břeclavsko: Na nevýhodný nákup bude vzpomínat muž, který si na internetovém portále objednal mobilní telefon se sluchátky i pouzdrem, a pak čekal na zboží. Na dobírku obdržel balíček, za který uhradil 6 tisíc korun. Ovšem místo vytouženého mobilu našel v krabičce pouze noviny a letáky…

Hodonínsko: Obdobnou zkušenost má za sebou i žena z Dubňan. Také ona si vyhlédla lákavou nabídku mobilního telefonu Apple iPhone a na účet zaslala požadovanou částku 9 500 korun. Prodejce však zboží nedodal a od konce října přestal reagovat na urgence..
Internetových podvodů neustále přibývá. Jedná se o nejjednodušší způsob, jak vylákat peníze. Stačí jen nabídnout fiktivní prodej na portál a následně zboží nedodat. Bývá až zarážející, jak lidé „naletí“ na zdánlivě lákavé nabídky. Je nutné si uvědomit, že internetový prodejce je anonymní. Pokud se vám nepodaří získat dostatek referencí o internetovém obchodu či jednotlivci, nikdy neplaťte zálohy či jiné poplatky předem. Doporučujeme lpět na klasickém způsobu placení dobírkou, což podvodníkům ztíží jejich praktiky.

O tom, že se internetovým podvodům policie intenzivně věnuje svědčí i případ, který v těchto dnech ukončili břeclavští kriminalisté. Z internetových podvodů obvinili 44letou ženu z Královéhradeckého kraje. Podařilo se jí vylákat finance od devatenácti zájemců z různých koutů republiky, ale zboží nedodala. Přišla si tím na téměř 70 tisíc korun. Většinou nabízela dětský sortiment, kočárky nebo také fotoaparáty. Za to, že se neoprávněně obohatila a přivedla prodávající v omyl, si může vysloužit u soudu až dvouletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Kamila Haraštová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …