foto:Jiří holobrádek

Hustopečské skákání ovládli Italové

HUSTOPEČE (juh) – Dlouhá léta vládli v Hustopečích skokani a skokanky z Ruska, letos se ale hrálo podle italských not.

Když jednadvacetiletá Alessia Trostová zakopla při rozběhu na první pokus, někteří diváci možná zapochybovali o její formě. Ale Italka je brzy přesvědčila, že se po zdravotních problémech v minulé sezoně vrací ve velkém stylu.

Na výšce 192 centimetrů se rozhodlo o medailistkách – tuto výšku kromě Trostové zdolaly i Španělka Ruth Beitiaová a Litevka Airine Palsytová. Další výšku 194 skočila Trostová na druhý pokus, Beitiaová na třetí, Palsytová už neuspěla. Trostová pak k velkému nadšení diváků skočila 196 cm na první pokus a posunula se do čela letošních světových tabulek. Beitiaová napoprvé
neuspěla, a tak si další dva pokusy schovala na další výšku. 198 centimetrů ale bylo tentokrát nad síly obou skokanek, a tak se z vítězství v Hustopečích po dvou letech znovu radovala Italka.
„Jsem spokojená, byla jsem vloni zraněná, takže návrat byl náročný. Byla tu dnes skvělá atmosféra. 196 centimetrů je dobrý výsledek, ale doufám, že příště to bude ještě lepší,“ uvedla vítězka, která splnila nominační limit pro březnové halové mistrovství Evropy v Praze.

Na úvod závodu hala minutou ticha uctila památku Mileny Rezkové-Hübnerové, olympijské vítězky z roku 1968, která zemřela vloni v říjnu ve věku 64 let. Od příštího roku závody žen ponesou název Memoriál Mileny Rezkové-Hübnerové. V závodě mužů se na stupně vítězů dostali dokonce dva Italové. Vítězem se stal nejlepší muž letošních světových tabulek a italský rekordman Marco Fassinotti výkonem 234 centimetrů. Ukrajinec Andrij Procenko skočil 230 cm, napoprvé 232 nepokořil a okamžitě přešel k výšce o dva centimetry vyšší. Jenže ani tady neuspěl a poslední pokus si nechal na výšku 236 centimetrů, ale opět bez úspěchu. Obsadil tak druhé místo, třetí skončil Ital Silvano Chesani zavýkon 230 cm. Jaroslav Bába zdolal 228 napoprvé, 230 tentokrát bylo nad jeho síly, a tak skončil na nepopulárním 4. místě.

Hustopečské skákání opět přineslo skvělou atletiku té nejvyšší úrovně a potvrdilo pozici nejvýznamnější sportovní akce na Břeclavsku.

hust skákání.JPG1

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …