il.foto

Hustopečská rally se blíží

HUSTOPEČE (juh) – Již za osmdesát dní přivítají jihomoravské Hustopeče českou špičku rallysportu. Ve dnech 19. – 20. června 2015 se v jejich okolí odehraje XI. ročník AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče, která bude třetím podnikem mistrovství ČR 2015.

Účastníci tedy mohou, jak je v posledních ročnících pravidlem, očekávat start v pozdních pátečních hodinách. Přesně v 19.30 sjede z Dukelského náměstí v Hustopečích první posádka vstříc 150 ostrým kilometrům. V pátek posádky absolvují čtyři rychlostní zkoušky, na dalších šesti testech se bude bojovat v průběhu sobotního dne.

Jak je v Česku tradicí, páteční a sobotní část soutěže odděluje závěrečný 45minutový servis. Ten bude hostit, stejně jako v minulém roce, areál hustopečské společnosti MOSS logistics. Návrat zázemí závodu blíže centru Hustopečí se setkal s příznivým ohlasem u soutěžních týmů, domácích návštěvníků i fanoušků, proto pořadatelský tým zůstává i letos u osvědčeného.

„Ale právě večerní servis se dočká podstatné změny. Při debatách s Martinem Radou jsme se inspirovali slavnou Rallye Monte Carlo. Noční 45minutový servis se tak neuskuteční po absolvování čtyř měřených testů pátečního dne. Po druhém průjezdu RZ Diváky posádky odevzdají své speciály přímo do uzavřeného parkoviště na Dukelském náměstí v Hustopečích. Po dostatečném spánku si posádky vozy ráno vyzvednou a teprve potom zamíří ke svým mechanikům, kteří budou mít 45 minut na přípravu závodního auta do druhého dne,“ říká ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

Start sobotní etapy je naplánován na 9.30 hodin.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …