Hustopeče a Velké Bílovice povedou ženy, kde se starostové osvědčili, tam zůstávají.

Hustopeče a Velké Bílovice povedou ženy, v Mikulově, Velkých Pavlovicích a Valticích starostové zůstávají.

HUSTOPEČE (juh) – Poprvé v historii povede hustopečskou radnici žena.

Starostkou se stana jednička Sdružení nestraníků Hana Potměšilová. V sobotu podepsaná koaliční dohoda Sdružení nestraníků, sdružení Zdravé Hustopeče, hnutí ANO  2011 a ČSSD rozhodla i o dalších funkcích. Místostarostou bude Bořivoj Švásta (Zdravé Hustopeče), členy městské rady budou Zbyněk Háder, Roman Záruba (Sdružení nestraníků), Kamil Konečný, Richard Homola (ANO) a Michal Vejpustek (ČSSD). „Jsme přesvědčeni, že jsme vytvořili tým, který společně dokáže komunikovat, naslouchat názorům a vést město Hustopeče k naplňování bodů našich volebních programů,“ uvedla budoucí starostka města Hana Potměšilová.

VELKÉ BÍLOVICE (juh) – V Bílovicích se dohodli všichni. Na vedení Velkých Bílovic se budou podílet všechna tři uskupení, která se dostala do městského zastupitelstva.

Ve volbách získalo většinu (10 mandátů z 15) Sdružení nestraníků, tři mandáty získala KDU-ČSL a dva TOP  09.  Sdružení nestraníků i přesto navrhlo složení členů rady města v poměru  3:1:1. Sdružení nestraníků obsadí post starosty, místostarosty a jednoho člena rady, KDU a TOP 09 budou mít po jednom radním. Návrh byl na společném zasedání přijat. „Také v minulém období byla rada města rovněž tvořena z více volebních uskupení a městu se toto společné vedení osvědčilo. Nedošlo k obměně vyššího počtu zastupitelů. Svůj mandát obhájilo deset stávajících zastupitelů, zastupitelstvo doplnilo pět nových členů. U všech  zastupitelů se jeví ochota i chuť pro společnou práci a proto věřím, že všem patnácti tato energie vydrží po celé volební období,“ uvedla dosavadní i budoucí starostka Marie Vlková.

 Také starostové v Mikulově, Valticích, Velkých Pavlovicích zůstávají na svých židlích

BŘECLAVSKO – Některé radnice čekají na nové starosty, v Mikulově, Valticích a dalších obcích zůstanou ve funkcích ti stávající.

Kulturní centrum regionu, Mikulov, povede nadále Rostislav Koštial. Novou koalici bude tvořit osm stra a sdružení s celkem sedmnácti hlasy – ODS, ANO 2011, TOP 09 a NK, STAN, Mikulovští, KDU-ČSL, Ženy pro Mikulov a Sdružení nestraníků. V opozici pak zůstává ČSSD a KSČM.

Stejně tak ve Valticích zůstává na svém místě dosavadní starosta Pavel Trojan. Koalici zde vytvoří ČSSD, ODS a Volba pro Valtice.

Ve Velkých Pavlovicích se na koalici dohodla ODS, Nezávislí a KDU-ČSL. Místostarostové budou poprvé dva a starostou zůstane Pavel Procházka.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

PATCHWORK 2023

BŘECLAV / Muzeum a galerie Břeclav / synagoga 28. 11. – 3. 12. 2023 Letošní …