Hustopeče a Velké Bílovice povedou ženy, kde se starostové osvědčili, tam zůstávají.

Hustopeče a Velké Bílovice povedou ženy, v Mikulově, Velkých Pavlovicích a Valticích starostové zůstávají.

HUSTOPEČE (juh) – Poprvé v historii povede hustopečskou radnici žena.

Starostkou se stana jednička Sdružení nestraníků Hana Potměšilová. V sobotu podepsaná koaliční dohoda Sdružení nestraníků, sdružení Zdravé Hustopeče, hnutí ANO  2011 a ČSSD rozhodla i o dalších funkcích. Místostarostou bude Bořivoj Švásta (Zdravé Hustopeče), členy městské rady budou Zbyněk Háder, Roman Záruba (Sdružení nestraníků), Kamil Konečný, Richard Homola (ANO) a Michal Vejpustek (ČSSD). „Jsme přesvědčeni, že jsme vytvořili tým, který společně dokáže komunikovat, naslouchat názorům a vést město Hustopeče k naplňování bodů našich volebních programů,“ uvedla budoucí starostka města Hana Potměšilová.

VELKÉ BÍLOVICE (juh) – V Bílovicích se dohodli všichni. Na vedení Velkých Bílovic se budou podílet všechna tři uskupení, která se dostala do městského zastupitelstva.

Ve volbách získalo většinu (10 mandátů z 15) Sdružení nestraníků, tři mandáty získala KDU-ČSL a dva TOP  09.  Sdružení nestraníků i přesto navrhlo složení členů rady města v poměru  3:1:1. Sdružení nestraníků obsadí post starosty, místostarosty a jednoho člena rady, KDU a TOP 09 budou mít po jednom radním. Návrh byl na společném zasedání přijat. „Také v minulém období byla rada města rovněž tvořena z více volebních uskupení a městu se toto společné vedení osvědčilo. Nedošlo k obměně vyššího počtu zastupitelů. Svůj mandát obhájilo deset stávajících zastupitelů, zastupitelstvo doplnilo pět nových členů. U všech  zastupitelů se jeví ochota i chuť pro společnou práci a proto věřím, že všem patnácti tato energie vydrží po celé volební období,“ uvedla dosavadní i budoucí starostka Marie Vlková.

 Také starostové v Mikulově, Valticích, Velkých Pavlovicích zůstávají na svých židlích

BŘECLAVSKO – Některé radnice čekají na nové starosty, v Mikulově, Valticích a dalších obcích zůstanou ve funkcích ti stávající.

Kulturní centrum regionu, Mikulov, povede nadále Rostislav Koštial. Novou koalici bude tvořit osm stra a sdružení s celkem sedmnácti hlasy – ODS, ANO 2011, TOP 09 a NK, STAN, Mikulovští, KDU-ČSL, Ženy pro Mikulov a Sdružení nestraníků. V opozici pak zůstává ČSSD a KSČM.

Stejně tak ve Valticích zůstává na svém místě dosavadní starosta Pavel Trojan. Koalici zde vytvoří ČSSD, ODS a Volba pro Valtice.

Ve Velkých Pavlovicích se na koalici dohodla ODS, Nezávislí a KDU-ČSL. Místostarostové budou poprvé dva a starostou zůstane Pavel Procházka.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Kde se dá živě nebo ze záznamu sledovat hokej

Pro posílení popularity ledního hokeje se nabízí jeho sledování pomocí streamovací služby. Je tak možnost …