Horák překonal okresní rekord

OLOMOUC /lK/ – Velké mezinárodní atletické závody mládeže se uskutečnily v Olomouci. Konal se zde Evropský pohár do 17 let a kromě toho 1. kolo mistrovské soutěže družstev Moravy a Slezska. Velké množství startujících přinášelo těžkosti v podobě zpoždění časového programu. Z břeclavských závodníků podal nejhodnotnější výkon dorostenec Adam Horák, který sice letos hostuje ve Vítkovicích, ale překonal rekord Břeclavska v hodu diskem výkonem 47,18. Ke svému loňskému rekordu přidal metr a tři centimetry a svoji soutěž v silné konkurenci vyhrál. Dále obsadil třetí místo v hodu oštěpem v osobním rekordu 45,78 m. Zato zcela pokazil kouli, kdo hodil nruvěřitelně slabý výkon 11,69. Úspěšná byla i Leona Vargová, která pro změnu hostuje za Olymp Brno, protože Břeclav nemá tolik závodnic, aby mohla složit celek dorostenek.Skončila drruhá v hodu diskem výkonem 33,52 a ve vrhu koulí byla třetí (11,97). Naopak Karolína Smreková z Malacek hostuje letos v Lokomotivě Břeclav. Získala dvě čtvrtá místa. V hodu kladivem si překonala osobní rekord na 34,74 a v hodu diskem hodila 36,11. Dobré časy si zaběh junior Dominik Káňa na 200 m 24,31 a na 400 m 55,62. Hostující slovenský závodník Kapiar běžel premiérově 2000 m překážek za 6:43,63.

Chodci získali 17 bodů.

PRAHA /Lk/ – Chodci Lokomotivy Bčeclav startovali na závodech v Praze Opatově v chodeckých závodech na 10 kilometrů, umístění se započítáva do celkových bodů pro 1. kolo ligové soutěže. Herman obsadil 4. místo za 57:17, Hloch šesté za 62:61 a Vymyslický osmé za čas 72:59. Celkově získali 17 cenných bodů.