Hokejoví veteráni se sešli u vína v Hustopečích

HUSTOPEČE (juh) – Už potřetí se bývalí hokejoví reprezentanti setkali v Hustopečích, aby u skleničky vína zavzpomínali na doby, kdy obouvali brusle a chrániče.

V úterý 24. března přijely do Hustopečí tři desítky bývalých hokejistů. Setkání měl na povel opět bývalý dlouholetý kapitán československé reprezentace František Pospíšil, který do Hustopečí jezdí už řadu let. „Nejdřív jsem jezdil sám, byl jsem tu několikrát ve sklepě, pak jsem k tomu přibral jednoho mého bývalého spoluhráče a udělali jsme pokus – první ročník setkání, pak druhý a dnes už je to třetí,“ vrátil se k začátkům setkávání bývalých hráčů František Pospíšil. „Není to setkání jen pro reprezentanty, ale i pro ty, co hráli ligu. Jsme rádi, když nám potom někteří říkají: Jsem rád, že jsem přijel, já jsem se s tím svým spoluhráčem neviděl padesát let,“ dodal Pospíšil

U skleničky vína se letos sešly například někdejší opory Komety Brno Jaromír Meixner, Richard Farda, Sparťan Josef Horešovský, Duklu Jihlava zastupovali Stanislav Neveselý nebo Jiří Holík, nechyběl ani někdejší plzeňský rychlík Bohuslav Ebermann.

Hokejoví veteráni se setkávají pravidelně několikrát do roka, nejen v Hustopečích. Město dobrého vína jim však přirostlo k srdci a věří, že příští rok se zde sejdou opět. „V Hustopečích se o nás hezky starají, jsme tady jako doma, my dědkové hokejoví,“ potvrdil s úsměvem Jaromír Meixner.

 

Foto: Jana Rozková

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …