Hokejová příprava – Břeclavané zdolali Senicu i Techniku

Břeclavané zdolali Senicu

HC LVI Břeclav – HC Dukla Senica 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
BŘECLAV (hcb) – Břeclavští Lvi zdolali v přípravě i prvoligové hokejisty Senice.
Od úvodních minut byl k vidění rychlé utkání, ve kterém si oba týmy vyzkoušely přesilovky. Ani jeden z nich však početní výhodu nevyužil. Jako první se radovali hosté, když ze z levého kruhu prosadil Kalináč. Už za tři minuty se Kristian Kučera prohnal kolem obránce a rychlou kličkou obelstil brankáře Senice. Ve 12. minutě vrátil hostům vedení Lantoš. V 16. minutě ale Dominik Tobola opět vyrovnal.
Ve druhé třetině využil přesilovku Tomáš Buhaj a Břeclav poprvé v utkání vedla. A za necelé dvě minuty Martin Červenka zvýšil na 4:2. V polovině zápasu využil chybné rozehrávky břeclavského brankáře Kluka a snížil na rozdíl jediné branky. Na konci třetiny měl pátý gól Lvů na hokejce Červenka, jeho střelu ale zastavila tyč. Vítězství domácích tak potvrdil až v 54. minutě Červenka. Hosté se snažili o vyrovnání, ale brankář Šurý byl proti.

Branky a nahrávky: 11. Kučera (Zháňal), 16. Tobola, 26. Buhaj (Beneš), 28. Červenka (Beneš, Nováček), 54. Červenka (Tobola, Kučera) – 8. Kalináč (Lantoš), 12. Lantoš (Fančovič), 31. Kluka
BŘECLAV: Šurý – Höss, Miklík, Beneš, Svoboda, Novák, Nekoranec, Navrátil, Dittrich – Kučera, Zháňal, Medřický – Buhaj, Blaha, Průdek – Tobola, Nováček, Červenka – Papp, Kacetl, Čápek.

Technika Lvům gól nedala

HC LVI Břeclav – VSK Technika Brno 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
BŘECLAV (hcb) – Třetí výhru v řadě si připsali břeclavští hokejisté v rámci letní přípravy.
Ve 4. minutě Dominik Tobola převzal na pravém kruhu kotouč od Červenky zamířil přesně mezi betony brněnského brankáře. Lvi byli aktivnějším týmem a vypracovávali si šanci za šancí. V 19. minutě domácí kapitán Zháňal dostal na útočné modré puk do jízdy, zavezl ho na levou stranu a na brankovišti našel přesně tečující hůl Tomáše Buhaje.
Ve druhé třetině diváci viděli jen jednu branku. Když nevyužila početní výhodu Technika, dostala stejnou možnost Břeclav. Obránce Tomáš Dittrich na modré zachytil slabě vyhozený puk, objel si dva obránce Brna a dokázal prostřelit i brankáře.
Ve třetí třetině už břeclavští trenéři využili i služby čtvrté řady, a tak se síly na ledě trošku vyrovnaly. Při obou brankářích stál pořádný kus štěstí. Břeclav postupem času ubrala na tempu a zaměřila se na udržení nuly vzadu, což se také podařilo.

Branky a nahrávky: 4. Tobola (Červenka, Miklík), 19. Buhaj (Zháňal, Beneš), 29. Dittrich.
BŘECLAV: Šurý – Beneš, Svoboda, Miklík, Směřička, Novák, Dittrich, Nekoranec, Höss – Tobola, Kučera, Červenka – Medřický, Nováček, Buhaj, Zháňal, Čápek, Kacetl, Papp, Blaha, Průdek.