Hlinka Gretzky Cup 2024 (Memoriál Ivana Hlinky 2024)

  • Termín: léto 2024
  • Dějiště: Kanada
  • Proč se těšit: jde o nejkvalitněji obsazený hokejový turnaj do 18 let

Ač se v kategorii do 18 let o titul mistrů světa soutěží už na přelomu dubna a května, až letní Hlinka Gretzky Cup 2024 bude tím nejlépe obsazeným turnajem U18. Důvod je prostý, letní termín a pauza v jednotlivých soutěžích umožňují účast i těch, kteří na šampionát kvůli klubovým povinnostem nedorazili.

Při tvorbě našeho kalendáře ještě letošní Hlinka Gretzky Cup nezná svůj termín ani konkrétní dějiště. Jisté je, že se odehraje v Kanadě – ta se o pořadatelství střídá s Českem, vloni se v Břeclavi soutěžilo na přelomu července a srpna.

Čeští mladíci to na HGC 2023 dotáhli až do finále, kde podlehli zemi javorového listu 2:3 po prodloužení. Nejvyšší ambice budou mít naši mladíci i letos, český tým ale zdaleka není jediným důvodem, proč tuto akci sledovat. V parném létu se nám představí ti nejlepší mladí hokejisté světa, jejichž jména následně zazní na vstupním draftu NHL.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …