Hlavním trenérem A-týmu zůstává i nadále Filip HRBATÝ. „Do sezóny máme velké plány“ uvedl v novém rozhovoru.

Předsezónní letní příprava všech hráčů napříč klubem byla zahájena. Mládežníci však nejsou jediní, kteří musí být na novou hokejovou sezónu v plné síle.
Také seniorský tým mužů ladí přípravy na nový ročník. Dnes byl představen realizační tým, který bude součástí Áčka pro sezónu 2020/21. Kormidlo hlavního trenéra zůstává po úspěšné předminulé sezóně a vydařeném začátku loňského nedohraného ročníku, i nadále Filipovi Hrbatému:

„Dohodli jsme se, že budu A-tým trénovat i nadále. Loni jsem k tomu měl ještě juniory a už toho bylo časově docela dost. I když loňská sezóna byla krátká, aspoň jsem pořádně poznal všechny juniory a bude pro mě tuto sezónu lehčí je využívat, když vím jak kdo pracuje… Ještě tu byla jedna varianta angažovat za našich podmínek trenéra, který by podle nás byl pro tým přínosem a tím pádem bych já mohl být jenom aktivním hráčem a třeba asistentem, teď když jsem hlavní trenér, uvidím jak půjde skloubit hraní a trénovaní. Budeme na to mít přátelská utkání a podle toho uvidím jestli budu i mistrovská utkání hrát a nebo jestli budu jenom na lavičce a koučovat.“ Uvedl Hrbatý k prodloužení trenérské pozice. 

Co se týče realizačního kádru, tak asistenta, se kterým se vždy můžu poradit, mi bude nadále dělat Libor Kocúr a také Libor Pantůček, který je k dispozici převážně na tréninky, když se já a trenér Kocúr musíme věnovat tréninku. O brankáře se opět bude starat Miroslav Foukal, který je připraven účastnit se tréninku v plné zbroji a popřípadě naskočit i do utkání, jinak bude spíš mentorem pro naše mladší kluky. Vedoucí nadále bude pan Gabriška.

O hráče, co se týče zdravotního stavu, by se měla starat nadále Bc. Kamila Krutáková.“

 

 

Realizační tým mužů pro sezónu 2021/22

Hlavní trenér: Filip HRBATÝ

Manažer a vedoucí: Ivo GABRIŠKA

Asistent trenéra: Libor KOCÚR

Asistent trenéra: Libor PANTŮČEK

Trenér brankářů: Miroslav FOUKAL

Zdravotnice: Kamila KRUTÁKOVÁ

 

Mimo „vedení“ A-týmu se také pracuje na hráčském kádru. Řeč přišla i na ambice spojené se složením širšího hráčského kádru.

„Letos máme ty nejvyšší cíle. Bude to zajímavá sezóna, protože nejsme jediní kdo míří vysoko…

Co se týče mužstva, tak vládne spokojenost. Máme konečně dostatečně široký kádr a k tomu víc než použitelné juniory. To znamená, že aby se hráči dostali do tří obran a čtyř útoků tak se budou muset na trénincích i v zápasech hodně snažit. Zvedla se nám konkurence, což je vždy jedině dobře. Už loni to bylo s počtem hráčů lepší než dříve, ale pořád jsme měli nedostatek obránců a museli jsme lepit díry s útočníky. Jsme ale na dobré cestě i v obraně. Zvednout konkurenci – nějaké nové hráče se chystáme v příštích dnech představit.

Samozřejmě stále jedem podle plánu,  aby za muže hráli naši odchovanci a cizí hráči přicházeli jen na doplnění či zkvalitnění kádru. Na tom se nic nemění.

Základ týmů zůstane stejný. Jak už bylo výše zmíněno, pracujeme na posílení a to převážně obranných řad, s některýma klukama už jsme v podstatě domluvení, ale jejich jména ještě nebudu prozrazovat. To se dozvíte během nejbližších dvou týdnů.

Dále taky musíme myslet na to, že spousta našich hráčů zároveň také trénuje hokejisty v mládeži a může se stát, že kvůli venkovnímu utkání či turnaji nebudou moct nastoupit za A-tým.

S odchody hráčů moc nepočítáme, ale samozřejmě pokud někdo přijde s myšlenkou vyzkoušet vyšší ligu, tak mu v to nebudeme bránit a naopak ho podpoříme. Zvláště když se bude jednat o mladší hráče, kteří se ještě můžou prokousat do profesionálního hokejového světa. Také je možné, že někdo před sezónou oznámí, že dále hokej hrát nebude kvůli pracovním povinnostem. V této soutěži člověk nemůže nikdy vědět, co se mu v životě připlete do cesty.“ Pokračuje trenér Hrbatý.

Předpokládaná soupiska pro sezónu 2021/22

Brankáři:

# Král Filip

# Martinčík Michal – (Junior)

# Foukal Miroslav

# ?? – (Představíme v nebližší době)

Obránci:

# Dora Marek

# Papp Marek

# Čápek Bronislav

# Göndör Marek

# Rutkovský Patrik

# Zugar Tadeáš

# ?? – (Představíme v nebližší době)

# ?? – (Představíme v nebližší době)

# Schweitzer Albert – (Junior)

Útočníci:

# Sedláček Tibor

# Svoboda Vojtěch

# Zháňal Radek

# Kocúr Libor

# Garčic Richard

# Nešpor Marek

# Zajíček Richard

# Abazaj Jakub

# Boltvan Jakub

# Gabriška Michal

# Průdek Roman

# Lenkovič Radim

# Juránek Radim

# Lokaj Kristian

# Hrbatý Filip

# Klenec Filip

# Kunc Patrik – (junior)

# Ambrož Zdeněk – (junior)

# Havelka Tomáš – (junior)

 

„Co se týče sezóny 2021/2022, tak za mě doufám, že to bude sezóna odrazová, což jsme se snažili naznačit i v našem videu, které považuji za začátek nové sezóny a také éry hokeje v Břeclavi.

Já osobně se netajím, že bych v nejbližších pár sezónách postoupit do druhé ligy. V Břeclavi máme spoustu kvalitních odchovaných kluků a další hrají už po celé republice. Myslím si, že Břeclav by si druhou ligu zasloužila a pro břeclavské kluky, kteří to s hokejem myslí vážně, by to mohl být dobrý odrazový můstek do dospělého hokeje.

Na sezónu mám nějaké plány, jak hokej v Břeclavi opět zpopularizovat a přilákat lidi na zimní stadion na utkání.

Chceme letos více spolupracovat s fanouškama, kteří když v loňských sezónách na utkání došli, tak byli úžasní. Mým prvním bodem na seznámení s fanoušky, je se sejít a domluvit se s nimi na oboustranné spolupráci.

Dále také jako A-tým HC Lvi Břeclav chceme být prospěšní i pro město Břeclav, což se budeme snažit ukazovat na různých akcích jako tomu bylo třeba 24.4. akce ukliďme Břeclav, kdy jsme se pěkně sešli i s mládeží – takovýchto a podobných akcí chceme být součástí co nejvíce.

Pokud situace dovolí, tak v sezóně budeme pořádat i hokejový ples, pro všechny členy klubu a veškerou veřejnost. Ples se bude konat 5.2.2022

Dále by si diváci na hokeji měli přijít více na své (doufám, že i co se naší předvedené hry týče). Na zimním stadionu se buduje nové ozvučení a my na to chceme také zareagovat. Takže hokejový zápas v Břeclavi by pro diváky měl být větším zážitkem a hlavně „šou“ než tomu bylo doposud. S diváky budeme komunikovat pomocí našeho Webu: www.hclvibreclav.cz kde budeme informovat o veškerém dění a na facebookových stránkách Facebook HC Lvi Břeclav a instagramu Instagram HC Lvi Břeclav

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …