Vivien Ello foto:archív

Hladká výhra stolních tenistek, Dobré zlobilo jen v úvodu

Dobré zlobilo MSK jen v úvodu

DOBRÉ (hý) – V 5. kole extraligy vyhrály stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav na půdě SK Dobré vysoko 6:1.

Po úvodní snadné výhře jedničky MSK Vivien Ellö přišly na řadu dva vyrovnané pětisetové zápasy, oba s úspěšnou koncovkou hostující hráček. Pak již skóre plynule narůstalo ve prospěch Břeclavi a bodovat dokázala jen nejlepší hráčka Dobrého Ivana Pelcmanová, která svým jistým oboustranným útokem zdolala Rumunku Andreiu Dodean. Všechny tři zápasy zvládla vítězně Aneta Kučerová, rozehraný zůstal třetí duel Ellö, který byl za stavu 2:1 pro Maďarku ukončen.

„Vivien odvedla svůj obvyklý standard, na který jsme si již zvykli. Velmi dobře technicky i takticky zahrála Aneta, zatímco u Andreiy se stále střídají dobré zásahy s chybami. Problém našim hráčkám dělaly celuloidové míčky, protože všechny tři trénují naplno s míčky plastovými, jejichž zavedení do našich nejvyšších soutěží bylo oddáleno,“ řekl po vítězném utkání kouč MSK Petr Nedoma.

SK Dobré – MSK Gumotex Břeclav 1:6. K. Rozínková – Ellö 0:3 (-7,-8,-3), D. Rozínková – Dodean 2:3 (9, -9, 6, -8, -3), I. Pelcmanová – Kučerová 2:3 (-10,8,-11,9,-9), D. Rozínková – Ellö 0:3 (-6,-10,-5), K. Rozínková – Kučerová 0:3 (-9,-3,-7), I. Pelcmanová – Dodean 3:0 (5,7,9), D. Rozínková – Kučerová 0:3 (-5,-6,-6), I. Pelcmanová – Ellö (-4,7,-8 – nedohráno).

 

Hladká nedělní výhra stolních tenistek

HRADEC KRÁLOVÉ (hý) – Ani v nedělním extraligovém utkání v Hradci Králové stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav nezaváhaly, vyhrály ho 6:2 a dostaly se na čelo tabulky.

Faktickým vedoucím je ale obhájce titulu SKST Hodonín, který má odehráno o jedno utkání méně a všechna vyhrál velmi přesvědčivě. Počet startů vedoucích celků soutěže se srovná po příštím kole (28.11.), kdy bude Břeclav hrát jen se svým partnerem ve dvojici MK Řeznovice. O podzimním pořadí rozhodne až utkání 10. kola Břeclav – Hodonín, které se bude hrát 13. prosince.

V Hradci Králové zahrály bezchybně Vivien Ellö a Aneta Kučerová, které se samy postaraly o všech šest bodů. Domácí stolní tenistky bodovaly jen přes trojku MSK Andreiu Dodean, která stále hledá svůj herní výraz. Je na ní patrná zápasová nezkušenost. I když se připravuje ve kvalitním tréninkovém centru v rakouském Schwechatu, schopnost unést velkou psychickou zátěž a dokázat uplatnit správnou taktiku, to lze získat jen množstvím odehraných zápasů.

„Výhra nad nebezpečným soupeřem, který má vyrovnaný celek a je houževnatý, je cenná. Aneta byla i dnes jistá, tlačila se do útoku, zejména její zápas s Mynářovou byl hodně kvalitní. Vivien předvedla svůj vysoký standard, dvakrát vyhrála s velkým nadhledem a zvládla po psychicky náročných koncovkách prvních dvou setů i zápas s členkou širší reprezentace žen ČR Mynářovou. Andreia rychle podléhá tlaku soupeřek, přestává jí fungovat hlava, a to se projevilo na jejích výsledcích. Spokojen jsem byl s celým družstvem za jeho přístup a výkon,“ zhodnotil utkání s Hradcem Králové kouč MSK Břeclav Petr Nedoma.

SVS Hradec Králové – MSK Gumotex Břeclav 2:6. Truksová – Kučerová 1:3 (-6,-5,10,-2), Mynářová – Dodean 3:0 (8,3,7), Stachova – Ellö 0:3 (-4,-6,-7), Mynářová – Kučerová 2:3 (9,-8,8,-6,-6), Truksová – Ellö 0:3 (-5,-6,-9), Stachova – Dodean 3:0 (7,8,4), Mynářová – Ellö 1:3 (-11,-14,9,-7), Stachova – Kučerová (-7 – Stachova vzdala), Truksová – Dodean (-8,6 – nedohráno).

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …