Míra Jech, Lukáš Helešic a Libor Kubrycht s čínskými hudebnicemi

Helešic s Jechem postoupili do olympijského finále!

Nanking (www.veslo.cz) – Čeští veslaři na Olympijských hrách mládeže YOG 2014 v čínském Nankingu září! Osm dnů poté, kdy se stali juniorskými mistry světa, postoupili Miroslav Jech, Lukáš Helešic jednoznačným vítězstvím do středečního finále dvojek „bez“. Skifařka Anna Žabová má po své vítězné jízdě už jistou účast v semifinále.

Rozjížďky na Olympijských hrách mládeže YOG 2014 v čínském Nankingu se českým veslařům vydařily. Dvojka bez kormidelníka Miroslav Jech, Lukáš Helešic svoji rozjížďku na trati 1000 metrů vyhrála před Slovinci, celkově měla druhý nejlepší čas za Turky a do další jízdy byla nasazena.

Přitom podle informací ústředního trenéra mládeže Libora Kubrychta Míra Jech stále laboruje se zády, ale fyzioterapie mu pomáhá vše zvládnout. A jak v rozjížďkách dopadla skifařka Anna Žabová? Trenér je spokojený: „Dojela na skvělém třetím místě a v pondělí se pokusí z opravky postoupit do semifinále – jít by to mělo!“ A vyšlo  to, svou opravnou jízdu vyhrála a je v semifinále.

Ústřední trenér mládeže Libor Kubrycht si trochu stěžuje i na tamní jednotvárnou stravu, na druhé straně chválí servisní tým Swift racing. Jelikož vesla s nářadím dorazila našim veslařům až se zpožděním, zmíněný tým se postaral o všechnu práci a dal dohromady lodě. Čeští reprezentanti tak hned po dodání vesel mohli začít trénovat. Trenér dodává: „Oficiálním dodavatelem pro veslařskou soutěž je Swift racing. Všichni mají stejné lodě a stejné podmínky.“

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …