Nela Bartalová

HC Lvi Břeclav – ženy Rozhovor s Nelou Bartalovou před začátkem sezony

Milan Zoubek

 1.)  Vůbec první start břeclavského ženského hokejového týmu je před námi. Cítíte již předstartovní nervozitu?
Předstartovní nervozita je určitě znát, jak z pohledu herního, tak z toho organizačního. Před prvním zápasem se to dalo čekat. Po pár zápasech si sedneme a budeme schopné spolu dobře fungovat, takže můžeme mluvit opravdu jen o předsezónní nervozitě.

 2.) Jak se povedlo kádr poskládat a netíží tým nějaké zdravotní trable?

Tým nebylo jednoduché poskládat. Začali jsme stavět na břeclavských hráčkách, které tu dřív hrály nebo stále hrají. Tahle myšlenka vlastně byla základem pro budování týmu.

Poté jsme oslovily pár hráček z ostatních klubů, o kterých jsme se dozvěděly, že mají zájem přestoupit k nám. Byl to běh na dlouhou trať, ale nyní to vypadá, že se nám kádr konečně ustálil a bude se snad jen rozrůstat.

Co se týče zdravotní stránky týmu tak všechny hráčky kromě jedné, která musela na operaci kolena a nyní se zotavuje, jsme bez zdravotních komplikací a doufáme, že nám to tak vydrží i po zbytek sezóny.

 3.) Los není zrovna na rozjezd příliš příznivý. Hned v prvním kole zajíždíte na led Vsetína, který již v loňské sezoně hrál baráž o postup do extraligy a ani letos se netají ambicemi postoupit výše. To bude asi těžká zkouška pro Vás?

Vzhledem k tomu, že je to náš úplně první společný zápas, tak asi moc nehraje roli, který z týmů by byl náš soupeř. Je pravda, že Vsetín je asi nejambicióznější tým naší ligy, plný zkušených hráček, které spolu hrají už dlouho. Budeme se sehrávat a zápas to bude těžký tak jako tak. Každopádně do zápasu půjdeme naplno a pokusíme se na úvod prezentovat, jak nejlépe to bude v našich společných silách.

4.) Září je vůbec nabito zápasy. 23.9. domácí premiéra s nepříjemným Uničovem, 28.9. výjezd na led Cherokees Brno, jehož hráčky moravskou skupinu 1. ligy 3 x vyhrály a až v loňské sezoně se musely sklonit před Vsetínem a 30.9. další domácí zápas s Bulldogs Brno. S čím by jste byly po těchto úvodních zápasech spokojeny?

V tuto chvíli moc nedokážu říct, co se dá od tohoto prvního soutěžního měsíce očekávat. Uhrát slušné výsledky by bylo krásné, ale z mého pohledu spíše doufám v to, že po těchto zápasech budeme moct říct, že jsme si jako tým sedly a utužily kolektiv pro naše fungování do budoucna. To je pro mě, a řekla bych že i pro holky, v tuto chvíli prioritou.

 5.) Mají stále dívky, které by měli zájem Váš tým posílit, přijít a připojit se k Vám na ledové ploše?

Určitě ano, za každou novou posilu budeme rády. Pokud by se nějaké zájemkyně našly, můžou mě kontaktovat na tel. č.: 739 874 808, nebo se přijít za námi přímo podívat na některý z tréninků, které probíhají každé úterý od 20:45 a každý pátek od 18:00.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v prvních ostrých zápasech.

Také děkuji a dovolila bych si Vás pozvat na naše první domácí utkání, které se koná v neděli 23.09. v 11:15 proti Uničovu, nebo následující týden v neděli 30.09. také v 11:15 proti brněnskému týmu Bulldogs Brno. Těšíme se na Vás.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Historickými vlaky do Lednice

BŘECLAV – LEDNICE 4. 07. 2020, 09:00 I letos se můžete svézt o víkendech a …