HC Lvi Břeclav z.s. – Rozhovor s trenérem brankářů mládeže J. Michálkem

Rozhovor s trenérem brankářů  mládeže J. Michálkem

Milan Zoubek

O naše brankáře se letos staral J. Michálek. Jak se mu s nimi pracovalo a na co se bude zaměřovat v nejbližší době se jej zeptáme právě teď.

 1) V právě skončené sezoně jste se dostal k trénink mladých brankářů. Od těch úplně malých až po starší dorostence. Jakou jste vytvořili partu a jak se s nimi pracuje?

Partu jsme vytvořili dobrou. Kluci pracovali celou sezonu výborně, účast na trénincích byla také dobrá,ale ještě je před námi běh na dlouhou trať, protože dobrým brankářem se nestanete ze dne na den.

2) Kolik je potřeba mít na ledě trenérů a střelců na takovém tréninku?

Všechno se to odvíjí od počtu brankářů, když vám na trénink přijdou dva brankáři stačí jeden trenér, když přijde brankářů devět tak jsou potřeba minimálně tři trenéři. Střelce potřebujeme většinou na každou branku dva.

3) Určitě Ti mladší, případně začínající potřebují pilovat jiné věci. Byli jejich tréninky nějak dělené?

Tréninky jsme měli rozdělené na mladší a starší. U mladších brankářů jsme se zaměřovali spíše na techniku bruslení a u starších brankářů na střelbu a herní situace.

 4) Je vhodné, aby mladší brankáři případně navštěvovali i přípravku a bruslili i bez brankářské výstroje, či v případě čistě bruslařského tréninku také se svým týmem bruslili bez výstroje?

Určitě, bruslení je pro brankáře nejdůležitější dovednost. U těch nejmenších to tak máme, jde vlastně jen na brankářský trénink a jinak bruslí s týmem jako ostatní hráči. Každý brankář by si měl vyzkoušet hru v poli a každý hráč zase post brankáře. V severských zemích to tak normálně funguje. Ze světových hráčů jsou to např: Patrick Laine který byl do 13 let brankářem nebo zase naopak Tuukka Rask býval výborný útočník.

5) Měli naši brankáři i nějakou suchou přípravu v průběhu sezony? A na co se zaměřovala?

Ano, po každém brankářském tréninku jsme měli trénink na suchu, zaměřovali jsme se na obratnost nebo na chytání míčků a míčů. Toto klukům moc nejde, začátkem sezóny neuměli někteří z nich pořádně ani chytit tenisák nebo balón. Měli nešikovné ruce, ale postupem času se nám to podařilo zlepšit a někteří se dokonce naučili i žonglovat.

 6) Budou mít tedy brankáři i samostatné tréninky v průběhu letní přípravy od května? A kolikrát týdně by jste je chtěl mít?

Suchou přípravu budou mít brankáři samostatně jednou týdně, navíc ještě jednou v týdnu si je vytáhneme z jejich tréninku s hráči a budeme dělat speciální brankářská cvičení.

 7) Plánujete samostatné ledy pro brankáře již v srpnu, hned jakmile se jednotlivé týmy začnou připravovat na ledě?

Loni jsme začínali s brankářskýma tréninky až od září, letošní rok se s trenéry Žůrkem a Folberem budeme snažit vymyslet nějakou novinku.

Děkuji za rozhovor a ať se i nadále daří.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Do Břeclavi opět míří elita dívčího fotbalu

Stadiony Slovan a Tatran fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav budou o víkendu 22. – 23. …