Roman Průdek (*1989)

HC LVI BŘECLAV vs SPARTAK UHERSKÝ BROD

Břeclavští Lvi podlehli Uherskému Brodu 4:5, rozhodly poslední dvě minuty utkání

Filip Král

V sobotu 3. 11. se v ICE BORS Aréně odehrálo 9. kolo krajské ligy mužů, kdy se Břeclavští Lvi střetli s Uherským Brodem.

Začátek utkání se vyvíjel lépe pro hostující tým, kdy v 7. minutě dokázal skórovat Vaculík, asistence: Kužílek, Kotek. Avšak břeclavané dokázali zareagovat o 8 minut později, kdy se po akci Lenkoviče a Průdka prosadil druhý jmenovaný. Břeclavské lvi tento gól nakopl a vývoj první třetiny byl v jejich režii, což se projevilo ve 24.minutě (druhé třetiny), kdy skóroval Klimovič po asistenci Zháňala a Zugara. Za necelé 3 minuty se lvi radovali znovu, kdy se dokázal gólově prosadit Lenkovič, asistence: Papp.  Nic většího se v první třetině nestalo a lvi odcházeli do kabin za stavu 1:1

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří byli přesnější, důraznější a jistější, což se projevilo ve 32. minutě, kdy hosty přiblížil k vyrovnání Vaněk. Tato situace břeclavany zaskočila a nastal menší stres. Ve 40. minutě vyrovnávací branku hostů střelil Kužílek, asistence: Gureň. Hostující se sice dočkali vyrovnání, ale ne na dlouho. Za necelou minutu se do vedení dostali lvi zásluhou Klimoviče, asistence: Sedláček, Göndör. Do kabin tedy lvi odcházeli za stavu 4:3.

Třetí třetina byla klíčová pro Uherský Brod a byla ve znamení šarvátek, trestů, trestných střílení a emocí. Třetí třetina byla také důležitá pro gólmany, protože oba týmy si dokázaly vytvořit několik šancí, které muži v masce dokázali zneškodnit. Více práce měl přeci jen hostující gólman Chovanec, který musel čelit dvěma trestným střílením. Lvi nedokázali ani jedno z trestných střílení využít, což je v závěru zápasu mohlo mrzet, jelikož necelou minutu před koncem utkání vyrovnávací branku hostů střelil Surý. Všichni očekávali prodloužení, avšak hosté překvapili a 52 sekund před koncem utkání vstřelili branku, čímž se dostali do vedení. Lvi si vzali  timeout a odvolali gólmana. Bohužel ani tyto kroky nepomohly lvům ke zvratu tohoto utkání a tři body si odváží do Uherského Brodu.

HC Lvi Břeclav : HC Spartak Uh. Brod 4:5 ( 1:1, 2:1, 1:3)

Sestava Břeclav:       Martinčík ( Král) – Dora, Zugar, Papp, Göndör – Zháňal, Průdek, Gabriška, Nešpor, Lenkovič, Juránek, Abazaj, Sedláček, Klimovič

Sestava Uh. Brod :   Chovanec ( Chromý) – Vosátko, Gureň, Heča, Kužílek, Mojžíš, Tomek, Surý – Bařinka, budil, Bujáček, Vaněk, Dvořáček, Vaculín, Kotek, Pavlůsek

Branky za Břeclav:   2x Klimovič, Průdek, Lenkovič

Tresty :     2:4 (toho Břeclav 1 x 5 + KO – z toho Uh. Brod 1 x 5 + KO, 2 x TS), Využití: 0:0  Oslabení: 0:0  Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5