HC Lvi Břeclav – Souhrn výsledků 8.12. – 11.12.

Souhrn výsledků hokejových týmů HC Lvi Břeclav za 8.12 – 11.12.

Lvíčata třetích tříd odehrála další minihokejový turnaj v Hodoníně, když se utkala se dvěma brněnskými celky. Mladší i starší žáci doma vrátili Vsetínu prohry z prvních vzájemných zápasů. Také mladší dorost doma se dvěma vídeňskými týmy bodoval naplno. I muži doma zvítězili, pouze staršímu dorostu tento víkend vůbec nesedl.

3. třídy U9

V neděli 11.12.2016 hokejisti 3.tříd odehráli svůj poslední svazový turnaj roku 2016 v Hodoníně proti  týmům : HC Kometa Brno a HCM Warrior Brno. Silný soupeř Kometa udal hned na začátku rychlejší tempo hry, kterému se naši borci ihned přizpůsobili a nezaskočila je ani tvrdá hra Komety. Do druhého utkání nastoupila naše lvíčata proti HCM Warrior Brno. Tato hra byla již vyrovnanější a o poznání klidnější. Další svazový turnaj  si třetí třídy zahrají opět v Hodoníně a to v polovině ledna. ještě předtím je ovšem čeká na domácím ledě tradiční vánoční turnaj a to 27.12.

Ml. žáci U12

Mladší žáci tentokrát své trenéry i rodiče v sobotním zápase na domácím ledě velmi mile překvapili.  V prvním vzájemném zápase nás Vsetín přehrál a s chutí si zastřílel. Poslední nepovedené utkání z ledu Warrioru Brno bylo velmi rychle zapomenuto. Všichni naši hráči museli jít během týdne do sebe. Celý tým na ledě šlapal jako švýcarské hodinky. Lvíčata se držela pokynů trenérů, každý z hráčů  si na ledě plnil své povinnosti a v případě potíží za sebe dokázali zaskočit. Za obětavý a poctivý výkon, znamenající vítězství  trenéři své svěřence po utkání hodně chválili.

HC Lvi Břeclav : VHK Vsetín                   4:2

St. žáci U14

Také starší žáci měli v plánu svému soupeři vrátit prohru z úvodního vzájemného zápasu. Navíc jedinou v dosavadním průběhu sezony. I s výkonem starších žáků byli trenéři spokojeni. Odveta našim hráčům povedla. Zápas byl zajímavý až do posledních chvil. Lepší hrou se prezentovali naši hokejisté a tak po závěrečné siréně mohli oslavit další výhru, znamenající stále pouze jednobodové manko na vedoucí Kometu, ale již tříbodový odstup na třetí Vsetín.

HC Lvi Břeclav : VHK Vsetín                   5:4

Ml. dorost U16

Mladší dorostenci zejména na domácím hřišti mají výtečnou sérii výsledků. Tento týden je čekala dvě utkání s vídeňskými celky. Nejprve ve čtvrtek zápas s Vienna Tigers a následně v neděli Junior Capitals. Obě utkání byla z naší strany podpořena velmi dobrým výkonem brankáře, poctivým a bojovným výkonem všech hráčů na ledě. Dařilo se nám využít přesilové hry, kluci se snažili o rychlé přechody do protiútoků a vše dohromady přineslo dvě výhry.

Po skončení základní části tak kluci poskočili na osmé místo tabulky, když za sedmým Villachem skončili pouze vinou horšího brankového rozdílu. Dorostence teď bude od ledna čekat nadstavba z ýmů na 7. – 11. místě  a boj o místa v play off. S dobrou domácí formou není i nereálné vítězství v této nadstavbě. Rozlosování a termíny by měli být snad do konce prosince.

HC Lvi Břeclav : EC Vienna Tigers         7:4 ( 2:1, 2:2, 3:1)

HC Lvi Břeclav : EAC Junior Capitals    3:1 ( 1:0, 1:0, 1:1)

St. dorost U18

Starší dorost ovšem nezažil vůbec dobré víkendové vystoupení. Ještě první dvě třetiny pátečního zápasu byly dobré. Vedení 4:1 nad Technikou, zápas víceméně v naší režii. Hned na začátku třetí hosté využili naše vyloučení pro příliš mnoho hráčů na ledě a začaly se dít věci. Břeclavští najednou vůbec neměli iniciativu a hosté dokázali zápas srovnat a nakonec nás obrat po nájezdech i o bonusový bod. V neděli v Karviné, jako by stále na dorostencích ležela deka ze zbytečně ztracených bodů. Trenéři vůbec na ledě tým nepoznávali. prohra v Karviné byla zasloužená. dorostenci v boji o elitní osmičku tak zbytečně ztratili těžce vybojované body proti Přerovu a Šumperku a musí tak v závěrečných zápasech základní části ještě tvrdě pracovat na udržení své pozice.

HC Lvi Břeclav : VSK Technika Brno    4:5 po s.n. ( 1:1, 3:0, 0:3)

SK Karviná : HC Lvi Břeclav                   4:1 ( 0:0, 2:0, 2:1)

Muži

Mužům se sobotní odveta za prohru v prvním vzájemném zápase také povedla. Zejména prvních deset minut. Lvi na ledě vládli a Štiky z Rosic se nestíhaly na našem ledě otáčet. V deváté minutě 3:0 pro naše barvy a hosté byli nuceni střídat brankáře. Po té to již taková krása nebyla. Hra se vyrovnala a trefili se i hosté. Na góly velmi bohatá první třetina nám přinesla tříbrankové vedení. Hosté se hned ve druhé minutě druhé třetiny dostali téměř na dostřel. Od té doby se na ledě už spíše válčilo. Oproti otevřeným obranám a ofenzívní podívané se již spíše bránilo a vyčkávalo na chyby. Ve třetí části Lvi přidali dvě rychlé branky a pak již bylo na ledě vidět spíše osobní souboje a strkanice. Nicméně odveta se výsledkově povedla a důležité tři body přibyly na naše konto.

HC Lvi Břeclav : HC Štika Rosice            7:4 ( 5:2, 0:1, 2:1)

Program domácích zápasů na příští týden:

V pátek  16.12. od 17:00 by si měl st. dorost U18 nenechat utéct další utkání a doma přivítá HK Kroměříž.

V neděli 18.12. od   9:00 se doma také představí 2. třídy, když se v minihokejovém turnaji utkají s Warriorem Brno a Znojmem.