Na fotografii : S. Sadílková ( reprezentantka ČR účastnice MS do 18 let ), B. Mikuličová (člen širšího kádru reprezentace ČR do 16 let,) S. Duroňová (členka širšího kádru reprezentace ČR ), H. Zoubková, J. Ulbrichová, N. Bartalová. Všechny tyto dívky již mají několikaleté zkušenosti s ženskou ligou.

HC Lvi Břeclav – Dívčí a ženský hokej v Břeclavi

Milan Zoubek

 Milé ženy a dívky máte zájem zkusit si lední hokej? 

 Čím dál větší popularitu i u krásnější poloviny lidstva si získává lední hokej. I v našem klubu HC Lvi Břeclav působí postupně čím dál více děvčat. V každé mládežnické kategorii působí minimálně jedna hráčka. V klubu také působilo mnoho děvčat, která ve své hokejové kariéře již oblékají dres jiných týmů v ženských soutěžích. A že máme holky šikovné, o tom svědčí i výčet jejich úspěchů. Většina z nich má již za sebou i mezistátní zápasy ve výběrech ČR.

 Namátkou S. Duroňová prošla výběry ČR do 15 a 18 let a je členkou širšího kádru reprezentace žen, 2 x mistryně ČR v dresu Karviné. S. Sadílková také prošla jak mládežnickými výběry ČR, zúčastnila se i MS do 18 let a je stále členkou širšího kádru reprezentace žen, také je 2 x  mistryní ČR v dresu Karviné. N. Bartalová, hrající třetím rokem ligu žen, B. Mikuličová členka širšího výběru ČR do 16 let. Mládežnickými reprezentačními kempy prošli ještě H. Zoubková a D. Kocmanová. Ligu žen si již také vyzkoušela letos poprvé a hned si připsala jak branku tak nahrávku  M. Raclavská ve věku 13. let.

 Právě tato děvčata přišla s vlastní iniciativou a po dohodě s klubem HC Lvi Břeclav z.s., se pokusíme sestavit tým pro 1. ligu žen, která by se hrála v Břeclavi od sezony 2018/2019. Ženská hokejová liga se hraje podle pravidel bezkontaktního hokeje. Pravidla pro souboje jsou tak stejná jako u kategorie ml. žáků. Protože ne všechna děvčata zvládnou přechod ze žákovských kategorií je na čase zkusit postavit ryze ženský tým i v Břeclavi. Každým rokem nám bude do kádru hráček přibývat. Tato soutěž se dá hrát již od 12 let věku, pokud je děvče opravdu šikovné.

 Hledáme tedy dívky a ženy, které by se chtěli aktivně zapojit do tréninkového procesu a doplnit prozatímní kostru ženského týmu, kterou by měli tvořit již zmíněné S. Duroňová, S. Sadílková, N. Bartalová, H. Zoubková, B. Mikuličová, M. Raclavská. Od konce ledna do konce sezony budou na ledové ploše probíhat první tréninky žen. Nebojte se a přijďte si to zkusit a případně si také zahrát ligu žen již v příští sezoně. Termíny prvních tréninků budou na facebookové stránce Břeclavský hokej, nebo na webových stránkách mládeže HC Lvi Břeclav www.hclvibreclav.cz. Pro zájemkyně o tréninky či další informace  na tel. čísle   608 452 713.

 Termíny prvních tréninků:

v lednu   28. 1. od 10:15,
v únoru  4. 2. od 14:30, 11. 2. od 14:30, 25. 2. od 14:30,

časy se ještě mohou posunout, sledujte náš facebook a webové stránky.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …