HC Lvi Břeclav – děti a mládež … Souhrn výsledků 3.12.- 6.12.

2. třídy U8

Druháci odjížděli v sobotu 5.12. k dalšímu turnaji tentokrát do Boskovice, kde se utkali s téměř domácími hokejisty z Blanska a se znojemskými Orlíky. Naše sestava tentokráte nebyla plná nováčků, ale doplněná i zkušenějšími hráči, kteří už mají nějaký ten turnaj za sebou. V prvním zápase z Blanskem se Lvíčata na ledě hledala, a proti Blansku se protrápila až do konce utkání. Proti malým znojemským hráčům byl náš výkon již o poznání lepší. Lvíčata odehrála nervy drásající utkání. které nakonec nepoznalo vítěze a soupeři se rozešli smírně, a oba týmy hrdě s hlavou vztyčenou. Naši nejmenší hokejisté teď mají před sebou volný víkend, kdy můžou pořádně potrénovat např. k odvetě proti Blansku či premiérovému utkání proti Technice Brno.

HC Blansko : HC Lvi Břeclav 10:2

HC Lvi Břeclav : HC Znojemští Orli 4:4

3. třídy U9

V sobotu se v brněnské školní hale na Úvoze se hned po našich starších a mladších žácích představil v minihokejovém turnaji i tým třetích tříd. Oba týmy, které hráli v Brně od rána, zvítězili takže malá Lvíčata měla na co navazovat. Soupeřem nám byl domácí tým a malá Žihadla z Mor. Budějovic. V prvním zápase nás čekal právě tým z Mor. Budějovic, který nás v posledním vzájemném utkání těsně porazil. Tento den, nám hokejová hala v Brně na Úvoze přála ve všech kategoriích. Soustředěným výkonem, kdy se naši soupeři nemohli pořádně prosadit a dobrým proměňováním našich šancí se nám povedlo jak Žihadla tak domácí Warrior porazit. Hned příští týdne pojedou třeťáci k poslednímu svazovému turnaji opět do Brna.

HC Lvi Břeclav : HC Mor. Budějovice 2005 8:4

HCM Warrior Brno : HC Lvi Břeclav 3:6

4. třídy U10

Na domácím stadionu se s malými orlíky utkali i naše čtvrté třídy ve svém druhém vystoupení na velkém hřišti. Hned v první minutě přišla studená sprcha. Lvíčata byla nejspíše ještě v šatně, když se do naší obrany prodral hostující hráč , který objel dva naše obránce a nekompromisně trefil pod břevno naší branky. Během čtyřiceti vteřin bylo srovnáno, když se prosadila po pěkné kombinaci i Lvíčata. Po těchto dvou rychlých brankách se hra zklidnila a oba týmy si dávali pozor na útoky soupeře. Až po devíti minutách se nám povedlo využít naši pomalu rostoucí převahu do konce první patnáctiminutové třetiny jsme dali další čtyři branky. V poslední minutě ještě korigoval jeden z hostujících hráčů. Od druhé třetiny náš brankář pevně uzamknul svou branku a s pomocí všech domácích bojovníků již neinkasoval. V útoku jsme se ještě pětkrát prosadili a naši hokejisté po zásluze zvítězili.

HC Lvi Břeclav : HC Znojemští Orli 10:2 ( 5:2, 3:0, 2:0)

Ml. žáci U12

Prvním našim týmem, který se 5.12. představil na Úvoze byl tým mladších žáků. Kluci jeli do Brna v roli jednoznačných favoritů. prozatím letos nepoznali co je to prohra a domácím to zase tak moc nejde. Naši šli podle předpokladů velmi rychle do vedení, které postupně navyšovali. Od poloviny zápasu již na ledě začali zkoušet různé finty a své akce již překombinovávali, takže ač domů vezou vysoké vítězství, mohli své skóre ještě o pár branek vylepšit.

HCM Warrior Brno : HC Lvi Břeclav 1:12

St. žáci U14

Starší žáci již nutně potřebovali zabrat. Brněnská hala byla tentokráte pro naše šťastným hřištěm. Po sérii nepovedených výsledků jsme sice pouze v deseti lidech přivezli výhru. První část byla ještě herně i výsledkově vyrovnaná, ale od druhé třetiny jsme se stále častěji začali v útoku prosazovat my a domácí neměli dostatek možností jak ohrozit naše brankáře. Když už se domácí do naší obranné třetiny dostali, buď je zastavila naše slušná obrana, nebo ztroskotali v zakončení. Po sérii bez výhry si domů odvážíme zasloužené vítězství.

HCM Warrior Brno : HC Lvi Břeclav 4:7

Ml. dorost U16

Mladší dorostenci v neděli doma hostili hokejisty z Grazu. Stejně minulý týden proti Zell am See jsme si vytvořili v první třetině herní převahu, kterou jsme ale vyjádřili pouze jedním gólem. Spoustu lidí hned napadalo, aby se průběh zápasu z minulého týdne neopakoval. Naštěstí se nám povedlo hned ve 47. vteřině druhé třetiny vedení navýšit a na naše hokejky se tak přece jenom usadilo více klidu. V čase , kdy se zápas lámal do své druhé poloviny naši útočníci zaúřadovali během čtyř minut ještě třikrát a o osudu utkání již bylo rozhodnuto. V poslední třetině se hosté ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale žádný zvrat již naši nepovolili a nějaké ty branky ještě hostům na cestu do Grazu přibalili. Před koncem základní části tak přibyla na naše konto druhá výhra a snad se před nadstavbou přece jenom dorostenci zvednou. Rozlosování nadstavby a termíny zápasů se na webu objeví v co nejkratší době po rozlosování této části sezony.

HC Lvi Břeclav : LLZ Stmk. Süd Graz99ers 10:2 ( 1:0, 5:0, 4:2)

St. dorost U18

Starší dorostenci v sobotu hostili špičkový budapešťský klub VASAS. Maďarský soupeř, jenž je v tabulce vysoko před námi, od začátku zápasu byl na ledě lepším. Naši dorostenci měli problém s rychlostí i kombinací soupeře a za polovinu ledové plochy se dostávali velmi obtížně. Naše první střela na branku soupeře přišla až v deváté minutě první třetiny. F. Král v naší brance odolával tlaku soupeře až do třinácté minuty, kdy byl překonán poprvé. První část jsme dohráli ještě za solidního stavu 0:2. V polovině utkání se již naplno projevila fyzická převaha hostí a v krátkém časovém úseku necelých dvou minut jsme třikrát inkasovali. Trenér provedl změnu na postu přetíženého brankáře a do konce druhé třetiny jsme již neinkasovali. Ve třetí části jsme odolávali dalšímu tlaku necelých pět minut. Konec utkání byl již pouze přehlídkou šancí hostí, kteří si po zásluze odvezli domů tříbodové vítězství.

HC Lvi Břeclav : VASAS Budapest 0:11 ( 0:2, 0:4, 0:5)

B – tým

V krajské lize se hrálo i vložené čtvrteční kolo, v něm jsme doma hostili tým z Uh. Brodu. Po opětovné přestřelce z minulého kola jsme se tentokrát 50 minut prezentovali velmi pozornou hrou a postupně si vybudovali čtyřbrankové vedení. Ovšem posledních deset minut utkání bylo černou můrou. Hosté od 50. minuty začali hrát velmi tvrdě do těla, dohrávali všechny souboje na stopadesát procent. Domácí se pomalu přestali stíhat bránit velkému tlaku Uh. Brodu., který vsadil vše na totální ofenzivu. Během pěti minut to bylo již jenom o dvě branky. Když hosté v čase 57:40 odvolali brankáře bylo ještě hůř. V poslední minutě zápasu jsme ještě dvakrát inkasovali a po tomto šoku nám ani trestná střílení bod navíc nepřinesla. V sobotu se jelo do Velkého Meziříčí zapomenout na nezdar ze čtvrtka. Bohužel o tomto utkání se toho moc naspat nedá. Břeclavští na konec minulého domácího zápasu nezapomněli a Velké Meziříčí nás od prvních minut trestalo za každou chybu. Jejich vedení po první části v poměru 5:0: Zbytek zápasu byl pak domácím koncertem, na který jsme nenašli žádnou odpověď a odvezli si domů nejhorší prohru v této sezoně.

HC Lvi Břeclav : HC Spartak Uh. Brod 4:5 po sn ( 1:0, 1:0, 2:4)

HHK Velké Meziříčí : HC Lvi Břeclav 12:1

Pozvání na příští domácí zápasy:

V sobotu 12.12. od 13:00 hostí 4. třídy „Žraloky“ MBK Vyškov
od 15:30 ml. dorost hostí v posledním zápase základní části Mistrovství Rakouska tým EAC Junior Capitals Wien

V neděli 13.12. od 09:45 mladší žáci a od 12:00 starší žáci hostí Valašský hokejový klub Vsetín
od 17:00 hostí B-tým lídra krajského přeboru HC Spartak Velká Bíteš.