Gigant zavítal do Břeclavi

BŘECLAV /Lk/ – Každý rok je pořádán rozsahem velký mládežnický atletický podnik, který letos uspořádala Lokomotiva Břeclav. Sjedou se družstva kategorií juniorů.juniorek, dorostenců a dorostemek. Sešlo se celkem 464 atletů, kteří startovali v 73 disciplínách, měli celkem 803 startů a byli to zástupci 26 oddílů Moravy a Slezska. Zastoupení měli v jednotlivcích také domácí závodníci. Nejlépe se umístila juniorka Smreková, v disku byla druhá (36,40), v kladivu pátá (31,12), Josefína Komínková překonala rekord Břeclavska na 1500 m překážek (5:52.71) a byla druhá. Dorostenec Kubát zaběhl 100 m za 11,95 a do dálky skočil 611, dorostenka Koníčková překvapila výkonem v trojskoku 10,42 i v dálce 483. Dorostenka Vargová letos startuje pohostinsky za Olymp Brno a vedla si dobře: dvě druhá místa v kouli (11.90) a disku (32,89).

Břeclav na Čokoládové tretře.

OSTRAVA /Lk/ – Současně s mezinárodním atletickým mítinkem Zlatá tretra v Ostravě se koná dětská soutěž Čokoládová tretra. Účast v této soutěži, která se koná před hlavními soutěžemi Zlaté tretry si musí každý závodník vybojovat v okresních nebo obvodních kolech. Letos se to podařil z Břeclavska následujícím závodníkům: na druhém místě na 200 m skončila Hajná (32,33), na 100 m pátá Jandlíková (17,54), na 200 m 12. Němeček  (34,12), na 300 m 16. Zemčíková (51,69).

V Plaveckém Čtvrtku se běhalo.

PLAVECKÝ ČTVRTEK /Lk/ –  Mravenčiarská míla je tradiční název závodu běžců, který se každoročně běhá ve slovenském Plaveckém Čtrvrtku, na který se leos vydalo také několik běžců z Břeclavska. Celkem byl na startu 225 běžců. Na třetím místě v kategorii mužů nad 70 let skončil František Kubíček z Relaxu Dobré Pole v čase 28,48 minut. Ve stejné kategorii byl čtvrtý František Kovařík z Břeclavi za 31:41 minut. Na šestém místě v kategorii žen nad 35 let získala Karolína Bártová z Fanklubu Billa Velké Pavlovice za 30:06 minut. Mezi muži nad 50 let doběhl Milan Machač z Břeclavi za 23:50 minut. Mezi šedesátníky si zajistil deváté místo Vladimír Novák z Ladanu Moravská Nová Ves časem 32:30. Trať závodu měřila 6150 metrů.