Galerie Reistna: Kreslený humor: VÍNO BEZ HRANIC

VALTICE / Galerie Reistna / Poslední únorovou neděli začíná v Galerii Reistna již druhá výstava kresleného humoru pořádaná ve spolupráci s Českou unií karikaturistů. Tématem kreslených vtipů je opět víno – tentokrát VÍNO BEZ HRANIC. Výstava bude přístupná ve dnech otevřené Galerie a to až do poloviny května – víkendu, kdy se konají Valtické vinné trhy.

Všechny Vás srdečně zveme nejen na tuto výstavu, ale i na další plánované akce, kterých s přicházejícím jarem přibývá stejně jako prvních květů v přírodě.

Slovo předsedy České unie karikaturistů k výstavě ve Valticích:

Před rokem proběhla v Galerii Reistna výstava kresleného humoru na téma „Když dozrávaj bobule“. Výstava se setkala s nebývalým zájmem ze strany veřejnosti a návštěvníků výstavní síně a tím byl dán impuls k organizování dalšího ročníku výstavy. Téma připravené výstavy je velmi symbolické „Víno bez hranic“. Vzhledem k tomu, že „hlavní město vína“ Valtice leží v těsné blízkosti hranic s Rakouskem, nabízí se jako první vysvětlení názvu výstavy, pomyslná hranice mezi moravskými a rakouskými vinaři. Železná opona, hranice kdysi dobře střežená, byla odstraněna a dnes již lze svobodně překračovat. Ale ať už to v historii bylo na pomezí Moravy a Rakouska jakkoliv, vínu se tady vždy dobře dařilo, jak na jedné, tak i na druhé straně. Další hranicí, o které můžeme uvažovat, je čas. Již mnoho generací vinařů se v tomto kraji narodilo, žilo a zemřelo od dob, kdy zde byl zasazen první vinný prut. Vinná réva vystupuje jako svědek času, péče a starosti, kterou jí člověk po staletí poskytoval. A pokud se bude o tento dar zodpovědně starat a pečovat, zánik vinařství se na obzoru sed jen tak neobjeví. V neposlední řadě je vysvětlením názvu výstavy i její mezinárodní charakter zúčastněných výtvarníků.
MUDr. Jiří Srna.

Vernisáž výstavy je v sobotu 27. 2. 2016 v 18 hodin.

www.reistna.cz

humor

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: Vasilův Rubáš (alternativa, Praha)

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem / Pod Zámkem 4 17. 7. 2024 20:00 Vasilův …