Fotonoviny – Den železnice si na břeclavském nádraží užilo na 30.000 lidí

BŘECLAV – Břeclavské nádraží nabídlo v sobotu vlaky historické i moderní, hry, soutěže a zábavu pro každého. Slavilo se 175. výročí příjezdu prvního vlaku na území republiky, a to právě do Břeclavi.

Salonní vozy českých prezidentů, historické lokomotivy a drezíny i nejmodernější typy vlaků českých i zahraničních si mohli lidé zblízka prohlédnout na letošním Dni železnice.

„Přijeli jsme z Brna, je to bezvadná šance, ukázat dětem vývoj železnice a tolik druhů vlaků na jednom místě,“ pochvaloval si Martin Jadrný, který navštívil Břeclav s rodinou. Velký zájem byl o prohlídky nejmodernějších vlaků – Railjet, Pendolino, vlaky pro regionální dopravu RegioSpider, RegioShark a RegioPanter, doplněné vícesystémovou lokomotivou řady 380. „Je to příjemný pohled vidět všechny nové vlaky vedle sebe. Je třeba říct, že to nestálo málo peněz, proto se teď musíme krotit. Ale aktuálně chystáme například modernizaci některých osobních vagónů,“ řekl pro ČTK generální ředitel ČD Daniel Kurucz.

Svět historie v depu nabídl parní stroje, rakouské lokomotivy vyrobené před první světovou válkou, prototyp bardotky a jiné.

Komu nestačila prohlídka, mohl se projet některým z nostalgických vlaků do okolních měst.

 

foto: Jiří Holobrádek

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …