Fotografická soutěž o Pohansku zná vítěze

BŘECLAV – V roce 2013 připravilo Městské muzeum a galerie Břeclav k 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu pro všechny návštěvníky fotografickou soutěž s názvem Pohansko a okolí očima návštěvníka.

V průběhu celého roku mohli návštěvníci pomocí fotoaparátu zachycovat krásy lužního lesa, samotný zámeček Pohansko nebo akce, které v okolí Pohanska probíhaly. Z více jak osmdesáti velkoformátových fotografií vybrala odborná porota s předsedou Milanem Bruchterem, břeclavským fotografem, následující díla: Bedřich Mach (Břeclav) získal 1. místo za cyklus Svítání, Za úsvitu, Volavka a Vstříc slunci, 2. místo získal Martin Jaček (Praha) za cyklus Jak vypadá ticho a X a 3. místo porota přiřkla Vladimíru Šálkovi (Břeclav) za fotografii Král lužního lesa.

Čestné uznání porota udělila i Janu Pešlovi z Břeclavi za jeho volný cyklus a Leně Vacenovské z Břeclavi za seriál Pohansko z ptačí perspektivy. Fotografie jednotlivých autorů budou prezentovány na výstavě v galerii v podkroví Lichtenštejnského domu od 3. dubna do 1. června. Na vernisáži výstavy 3. dubna v 17 hodin proběhne předání věcných darů oceněným. Přijďte se podívat a inspirujte se.

 

(AK)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …