BŘECLAV VYHRÁLA. Fotbalisté MSK Břeclav zdolali v MSFL Třebíč 2:0. Na snímku střílí první branku Pavel Lapeš. Foto: Jaroslav Kicl

Fotbalisté srovnali bilanci. Po třech remízách a třech porážkách třetí výhra

MSK Břeclav-Horácký FK Třebíč 2:0 (0:0)

Břeclav(hý) – Fotbalisté MSK Břeclav dosáhli po šesti kolech bez plného bodového zisku své třetí výhry v podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy, když v domácím prostředí porazili Horácký FK Třebíč 2:0. Již v první půli měli pár gólových šancí, skórovali ale až ve druhém poločasu.

Po nevýrazných výsledcích předcházejících ligových kol sáhl trenér Karel Bečka ke změnám v sestavě. V brance vystřídal Lukáše Prokopa Jan Zádrapa, z obranné čtveřice se do zálohy posunul Jan Hloch a na hrot útoku byl vysunutý Pavel Lapeš. „Cítil jsem, že je třeba něco změnit, abychom se výsledkově chytili,“ vysvětluje trenér Bečka svůj zásah.Změny se ukázaly být dobrým počinem, i když k dosažení vítězství domácích musel pořádně zabrat celý hráčský kolektiv. Celek Třebíče byl kvalitním soupeřem, vždyť dosud nasbíral sedmnáct bodů a v tabulce soutěže se drží v jejím klidném středu. Prvních patnáct minut se útoky valily z jedné strany na druhou, ale bez úspěšného zakončení. Na straně domácích byli ve vyložených šancích po kombinačních akcích Jan Hloch, Pavel Lapeš a Pavel Simandl, šance ale měli i hosté, rovněž bez vydařené koncovky.

Hned v úvodu druhého poločasu přišla kolmá přihrávka Tomáše Kunce mezi stopery na Pavla Lapeše, který obešel i brankáře a skóroval do prázdné branky. Pak se hrálo více ve středu hřiště, z čehož rezultovaly střely za hranicí šestnáctky. „Pilní byli Lapeš a Paděra, jejich střely šly kousek vedle tyče,“ popisuje tuto část zápasu trenér Bečka.
Výsledek pojistila druhá branka v síti Třebíče v 69.minutě. Byla obdobou té první. Kolmo tentokrát přihrával Simandl, před brankáře hostí se dostal Kunc a napodobil úspěšně Lapeše. „Body jsme již moc potřebovali. Tato výhra by se měla promítnout do lepší nálady v hráčském kolektivu před dalšími ligovými koly. Dnešní fotbal se musel divákům líbit, hrálo se nahoru dolů, soupeř byl kvalitní a přesto tři body zůstaly doma,“ uzavírá svůj komentář trenér Karel Bečka.

Sestava MSK: Zádrapa – Dobšíček, Zezula, Dvořák, Šenk (75.Horváth) – Hloch, Paděra, Simandl, Carvalho (67.Kugler) – Kunc, Lapeš (86.Jurčík).

Další výsledky 11.kola: Kroměříž-Opava B 2:1 (1:0), HFK Olomouc-Zábřeh 2:0 (1:0), Prostějov-Uničov 0:2 (0:2), Hlučín-Líšeň 1:1 (0:0), Vyškov-Zlín B 4:1 (2:1), Sigma Olomouc B-Orlová 4:0 (2:0), Slovácko B-Hulín 4:1 (2:1).

V tabulce jsou naši fotbalisté s dvanácti body na dvanáctém místě, s bodem náskoku na třináctý Hulín a tři body ztrácejí na jedenáctý HFK Olomouc.

V pátek 24.října nastoupí fotbalisté MSK Břeclav k zápasu 12.kola MSFL v Kroměříži. Jejich soupeř je v tabulce soutěže šestý, v ukončeném kole ale zdolal poslední celek tabulky Opavu B jen těsně 2:1. Svěřenci trenéra Karla Bečky tak nepojedou do Kroměříže bez šancí na úspěch.