Finálová sobota Krajských přeborů

V sobotu 4. března se uskutečnily finálové turnaje pro KP srtarších žákyň i žáků. Oba naše týmy patří v této kategorii k těm mladším, oba ale do finálové osmičky postoupily. Kluci těsně z osmého místa, holky si výborným výsledkem v posledním kole KP zajistili postup do finále ze šestého místa.

Finále žákyň se odehrálo v tělocvičnách brněnské ZŠ Vejrostova. Díky šestému místu měly holky pro tříkolové play-off velmi příznivý los a dokázaly ho dokonale využít. V prvním kole zvítězily nad KP Brno D 2:1, čímž se dostaly do nejlepší čtverky. V semifinálovém souboji pak narazily na Šlapanice, které dokázaly také porazit 2:1. Nečekaně se tak Břeclav objevila ve finále, kde se ale proti nám postavil nepřemožitelný tým KP Brno A. Naše holky bojovaly statečně, ale na zkušenější soupeřky nestačily. Druhé místo ve finálovém turnaji nám přineslo 14 bodů a v celkovém součtu jsme v letošní sezóně obsadily 5. místo v JM kraji.

Kluci měli před sebou téměř nemožný úkol. Žádný tým účastnící se krajského finále v Brně dosud nikdy neporazili, ale i přesto do každého zápasu dali svoje maximum. Po dvou prohrách nakonec nastoupili proti Bučovicím v souboji o 7. místo. V tomto zápase Břeclaváci ucítili šanci a tým vysokých bučovických žáků přece jen dokázali porazit 2:0. 7. místo ve finálovém turnaji ale na celkovém umístění nic nezměnilo, a tak si Břeclavští kluci odnesli 8. místo v JM kraji za sezónu 2016/17.

Zdroj: www.volejbalbreclav.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nektárium – July Haluzová

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie Břeclav / synagoga Břeclav 28. 6. – 28. 7.2024 …