il.foto

Finále skončilo v slzách. Třetí titul v řadě stolním tenistkám Břeclavi unikl

Hodonín – Třetí titul v řadě stolní tenistky MSK Břeclav nezískají. V rozhodujícím pátém finále extraligy podlehly odvěkým rivalkám z Hodonína 3:5. 

Potřetí už to nevyšlo. Stolní tenistky Břeclavi přenechaly po dvou letech velký zlatý pohár za vítězství v extralize rivalkám z Hodonína. Cestu za titulem jim tak alespoň pořádně znepříjemnily, když dokázaly dvakrát vyhrát na jeho půdě. Doma ale neuspěly ani jednou.
Hodonín, který letos slaví čtyřicet let od založení oddílu, získal titul poosmé v historii. Hodoňanky poprvé ve finále využily výhodu domácího prostředí a v rozhodujícím pátém duelu zdolaly MSK 5:3.
Rozhodující utkání na hodonínských stolech začalo lépe pro domácí celek. Harabaszová i Pěnkavová ovládly obě úvodní dvouhry, což svěřenkyně trenéra Jána Medveckého viditelně uklidnilo.
Následující zápasy skončily podle papírových předpokladů. Ukrajinská obranářka Ganna Gaponovová si poradila s Kristýnou Mikulcovou a Kateřina Pěnkavová také ve třech setech přehrála Anetu Kučerovou. Obhájkyně titulu se vrátily do zápasu ve třetí sérii, kde se z vítězství radovaly jen břeclavské stolní tenistky Gaponovová a Ellö. Rázem bylo srovnáno 3:3 a oba týmy měly k titulu pořád stejně blízko.
O největší senzaci večera se postarala Mikulcová. Jedenadvacetiletá hráčka ve finále dosud nevyhrála, ale v závěrečném utkání v Hodoníně se překonala. Po velkém boji udolala o rok starší Kučerovou 3:2 na sety. To byl zlomový moment celého finále. „Snažila jsem se od začátku finálové série, bohužel soupeřky byly na mě dost dobré. Měla jsem to proti nim hodně složité. Proto jsem moc ráda, že se mi povedlo vyhrát v nejdůležitějším zápase. V jediném, kde jsem měla šanci,“ pronesla Kristýna Mikulcová.
Naopak stolní tenistky Břeclavi jen stěží ukrývaly zklamání. Slzy byly vidět hlavně ve tváři Anety Kučerové, která si hodně hlasitě vyčítala porážku s Mikulcovou. „Aneta udělala pro výhru maximum. Je mi to moc líto, protože misky vah by zase byly na naší straně. Na kdyby se ale nehraje,“ řekl kouč MSK Petr Nedoma. Podle něj si obhájce trofeje prohrál titul sám. „Zklamání je velké, protože k pátému zápasu vůbec nemělo dojít. Kdyby Gaponovová předváděla v předchozích duelech standardní výkony, které od ní očekáváme, bylo by dávno rozhodnuto,“ míní Nedoma. Ten zůstal po porážce nad věcí a pogratuloval soupeři k vítězství. „Titul přeji hlavně Jankovi Medveckému, který z Hodonína odchází. Kdoví, zda se někdy k takovému družstvu dostane,“ uvedl trenér Břeclavi, kterému vadí po skončení letošní sezony nejednotná pravidla. „Hodonín vždycky vymýšlí speciality, které by nás znevýhodnily. Není úplně korektní, když hrajeme ve stejné hale dva zápasy v jednom rozměru a poslední v jiném. Nevymlouváme se, protože jsme v Hodoníně dvakrát vyhráli, ale pravidla by se měla sjednotit,“ prohlásil Nedoma.
– msk břeclav-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …