Dva plus jeden s trojkou

BŘECLAV  – Mimořádné události většinou spolehlivě prověří charakter jednotlivců a připravenost organizací a složek.

Nejinak tomu bylo i u břeclavských strážníků, kteří se po skončení řádění ničivého živlu ihned zapojili tam, kde jich bylo potřeba. Prováděli asistenci při evakuaci obyvatel bouří poškozeného domu, řešili škody (popadané dráty elektrického napětí, spuštěné alarmy budov i vozidel), pomáhali v humanitárním centru, převáželi materiál, techniku a osoby potřebné v postižených oblastech a také prováděli asistenci pracovnicím úřadu práce při rozvozu mimořádné finanční pomoci tamtéž.

Mezi tím samozřejmě řešili i standardní události. Ve dvou případech byly díky nim zadrženy hned dvě osoby, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

V prvním případě byl hledaný muž zadržen díky místní a osobní znalosti strážníka. V druhém případě jim pomohla náhoda. Původně vyjeli k muži, který pytlačil u splavu. Ten jakmile zahlédl hlídku, dal se i se svou pomocnicí na útěk. Strážníci si však na ně počkali o ulici dál. Vzápětí se ukázalo, že muž byl v pátrání také. Oba byli předáni do péče kolegů z PČR.

No a nakonec kopanec. Ten by zasloužil jedinec, který se v obchodním domě nejprve domáhal obsluhy na uzavřené pokladně a následně si oddělení pečiva spletl s veřejnými záchodky, kde bohužel zanechal nejen špatný dojem. Strážníkům nadýchal přes tři promile. Jeho chování bude posuzovat správní orgán.

L. Rigó

Zdroj: www.mpbv.cz

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …