Dostihová stáj BORS Břeclav bilancuje úspěšnou sezonu 2014

Břeclav – Polovina letošního ledna i díky příznivým klimatickým podmínkám znamenala pro dostihové atlety břeclavské stáje čas započetí přípravy na letošní sezonu.

Na počátku roku jsem se spolu s celým realizačním týmem – trenérem, asistentem trenéra, ošetřovateli koní a s několika přizvanými hosty z dostihového světa sešli v příjemných sklepních prostorách prušáneckých Nechor, abychom společně zavzpomínali a oslavili velice úspěšnou sezonu 2014. A bylo opravdu na co vzpomínat a co hodnotit.

Kdybych měl začít hodnotit, tak na počátku musím konstatovat, že sázku o takové výsledky bych určitě prohrál, protože výsledky předčily i ty moje nejpozitivnější prognózy. V loňském roce se trenérského žezla naplno chopil trenér a žokej Jiří Kousek, a ve stáji postupně započala generační výměna a bohužel se nám tak též nevyhnula tolik obávaná zranění. Přesto je konečný sumář excelentní: při devadesáti startech jsme dokázali šestnáctkrát zvítězit a přivést čtyřicet šest umístění!!! Je to co do počtu vítězství i umístěni nejlepší výsledek v celé historii dostihové stáje BORS Břeclav a.s.

Které výkony bych chtěl vyzdvihnout? Určitě překvapivé, ale zcela zasloužené vynikající čtvrté místo ve Velké pardubické Universe of Gracie pod vedením svého trenéra a žokeje v jedné osobě Jiřího Kouska, vysokou sportovní kvalitu mají i všechna tři vystoupení Lord of Gracie ve Francií, kde vítězný debut na naší úrovni dostihu minimálně I.kategorie, ne –li Listed završil druhým a třetím místem v dostizích francouzské listed kategorie!

Velkými nadějemi pro rovinové dostihy v letošním roce jsou letos tříletí Kalypso of Gracie a Odyssey of Gracie, ze starších pak Oratory Davis a spolehlivý letos již devítiletý sprinterský matador Bright Sand. Mezi překážkáři rostou skvělí následovníci „Unoše“ a to především letos sedmiletý Quatiki, pětiletá loňská trojnásobná vítězka nad proutěnými skoky Sunshine of Gracie nebo čtyřletý Salient of Gracie, mezi něžným pohlavím by se nemusela ztratit Vivienne of Gracie. Bohužel zabolely odchody a ukončení dostihové kariery koní jako King of Gracie, Daylini a především kobyl – Princess of Gracie a super vytrvalé šampionky Greek Wedding.

Jak se ve sportovním prostředí traduje – vždy je těžší obhájit dobyté pozice, než dosažený minulý úspěch. Pro letošní sezonu si proto klademe za cíl být alespoň stejně úspěšní jako v roce 2014 a pokud se nám to v letošní sestavě koní povede, bude to příjemné zjištění a také potvrzení toho, že břeclavští koně jdou!!!

Ještě jednou touto cestou děkuji celému týmu za odvedenou práci a podíl na výsledcích v roce 2014, děkuji také za podporu všem fanouškům, kteří nám v průběhu sezony fandili, drželi pěsti a různě vyjadřovali svoje sympatie, všechny Vás budeme potřebovat i v nadcházející sezoně 2015!!!

Luděk Mikulecký

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …