Do projektu Bezdrátově se zapojily i fotografky z Mikulova

 MIKULOV (js) – Zajímavý fotografický projekt k 25. výročí pádu železné opony probíhal uplynulé měsíce na obou stranách hranice.

Osmnáctka fotografů z České republiky a Rakouska pod odborným lektorským vedením pracovala, fotila a konzultovala svá díla a nyní je na výstavě s názvem Bezdrátově představí veřejnosti. Projekt pořádá 4AM Fórum pro architekturu a média, FLUSS, Fotoškola Brno a Fotoschule Wien.

Zapojily se do něj i mikulovské fotografky Ilona Salajková a Hana Ilčíková. Výstava Bezdrátově potrvá až do konce září. V Mikulově budou fotografie k vidění v galerii Konvent a na zámku, ve Valticích pak v Muzeu železné opony a na kolonádě Reistna Valtice.

Vernisáž v Mikulově bude v pátek 5. září v 17 hod. v galerii Konvent a v 18 hod. na zámku v Mikulově.

„25 let, které uplynuly od pádu komunistického režimu ve východní Evropě, změnilo celý svět. Snad nejvíce se proměnila realita každodenního života nás, kteří jsme v prostoru východní Evropy žili, hned na druhém místě se nová situace významně dotkla našich nejbližších sousedů. Odstranění drátů a všech sofistikovaných zátarasů a pastí z hraniční čáry bylo prvním viditelným činem, který hranice zprůhlednil, vstup České republiky do Evropské unie ji později zcela vymazal. Jak vypadá změna, kterou pád Železné opony přivodil? Kde všude ji nacházíme a jakou má podobu? Máme k sobě skutečně blíž? Na tyto a podobné otázky bude projekt BEZDRÁTOVĚ – DRAHTLOS hledat odpovědi. BEZDRÁTOVĚ je název, z kterého každý fotograf, jenž se do projektu zapojí, odvodí fotografickou sérii na téma „25 let bez Železné opony“. Žánrově ani teritoriálně není projekt nijak omezen, rozhodujícími kritérii budou originalita a osobité obrazové zpracování zvoleného námětu, který vystihuje etapu uplynulého čtvrtstoletí.“

Evžen Sobek & Markus Hippmann, autoři konceptu projektu a kurátoři výstav

Projekt vzniká za podpory Regionální rozvojové agentury jižní Moravy.

VERNISÁŽE


5. – 6. 9. 2014

Galerie Konvent Mikulov
 5. 9. 2014 v 17h

Regionální muzeum v Mikulově 
5. 9. 2014 v 18h

Muzeum železné opony Valtice
, Kolonáda Rajstna Valtice 6. 9. v 18h

Budova bývalé roty Pohraniční stráže 6. 9. v 19h

Bezdrátově_Drahtlos-769x1024

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Chameleon Groove

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 13. 04. 2024 / 19 hodin Funk rockový …