Divadlo: Dobré ráno s Findou

BŘECLAV / KD Delta

13. 3. 2024 / 19:00

Trpká komedie o tom, že lidstvo si vystačí samo, aby se zničilo! Divadelní hra z pera renomovaného režiséra a scénáristy Jana Svěráka trefně komentuje témata dnešní společnosti, a přitom nadhazuje dilemata, která prověří názory diváků. Kdo jsi bez účasti, zasměj se nahlas! 

Zapálená environmentalistka z korporátu, upovídaný homosexuál s vtipy o své orientaci, vědec, který rozumí víc rostlinám než lidem, moderátorka umně klouzající po povrchu, český Cikán rapující dánsky a umělá inteligence v podobě lidské krásky Findy, která svůdně zatancuje i poučí lidstvo – to je nálož, která odpálí nudnou ranní televizní show a vtáhne ji do spirály událostí, nedorozumění a poznání. Vše začíná brzy zrána v šatně moderátorů ranní show Dobré ráno, do níž postupně přicházejí pozvaní i nepozvaní hosté. S každým přicházejí témata a otázky, které společně vytvářejí mozaiku dnešní doby. Moderátorka se ptá otázky, na něž vlastně nechce slyšet odpovědi, jen aby rozespalí diváci neutrpěli šok. Šok všem připraví Finda, robotka první třídy, která se pokusí varovat a poučit lidstvo. Chvilkové morální procitnutí ale střídá sebestřednost a povrchnost. 

Dobré ráno s Findou 
Režie: Jan Svěrák
Text: Jan Svěrák
Hrají: 
Role Alena: Alena Doláková
Role Nikol: Anna Polívková/Michaela Zemánková
Role Míša: Ondřej Sokol/Lukáš Pečenka
Role Háječek: Jan Vlasák/Jan Svěrák 
Role LP Gauner: Josef Fečo/Jan Bendig
Finda: Radka Pavlovčinová/Simona Tlustá
Produkce: Divadlo Povalač & Divadlo Artefakt

Vstupenky: 

https://tootoot.fm/sk/events/65a0f9c91b234e0a3035b9fc?fbclid=IwAR1op5_XmJOkSM9_JJtT-LLIllz5JLyW2nNJuOnqwna9RGUMLjTgsZTn_Mg

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …