Inscenace známé pohádky o Popelce se malým divákům líbila. Foto: archiv souboru

Divadelní rok v Boleradicích zakončila Popelka

BOLERADICE (t) – Letošní rok v boleradickém divadle se dá s trochou nadsázky nazvat rokem pohádkovým.Na začátku sezony místní ochotníci uvedli pohádkovou inscenaci pro dospělé Zapeklitá komedie a na jejím konci pak hru Popelka aneb Pohádka z babiččiny krabičky. A pokud platí pořekadlo, že konec dobrý, všechno dobré, tak mohou boleradičtí tuto sezonu nazvat výbornou. Popelka totiž spolehlivě rozzářila tváře dětských diváků.

„V posledních letech uvedl Divadelní spolek bratří Mrštíků v Boleradicích mnoho úspěšných představení pro dospělé diváky se zkušenými herci souboru. Jistý dluh nejmenším divákům pak splatila režisérka Iva Kahounová, když se rozhodla dát příležitost mladým členům divadelního spolku a vybrala pro ně zpracování klasické pohádky Popelka od Vlastimila Pešky,“ řekl nám jednatel boleradického spolku Jiří Janda.

Klasickou pohádku o pracovité, krásné a hodné Popelce, maceše a jejich dvou hloupých a fintivých dcerách a princi, který svou vyvolenou Popelku hledá s pomocí jejího zapomenutého střevíčku, pojali boleradičtí herci jako poetické vyprávění na jevišti. Doplnili je o řadu písniček a vtipných gagů a vytvořili tak milé představení, které při premiéře vyvolalo velký potlesk diváků v sále. „Mě se to moc líbilo a jsem spokojená s tím, jak to naši mladí herci zahráli,“ chválí nejmenší členy souboru Alena Chalupová, která v Boleradicích režíruje dospělý soubor.

Režie pohádky o Popelce se ujala její dcera Iva Kahounová, která dala dohromady mladé členy souboru, z nich někteří stáli na jevišti úplně poprvé. „Někteří už vystupovali v menších rolích spolu s dospělými, pro ostatní to bylo první setkání s divadlem. Ale všichni dnes podali výkon, za který je musím pochválit. Ne že by nebylo co zlepšovat, ale dnes se jim to opravdu povedlo,“ chválí s úsměvem na tváři „své“ herce režisérka Kahounová. A protože má své zkušenosti i s režií dospělých herců, nabízí se otázka, zda je podle ní těžší režírovat dospělé nebo dětské herce. „Ono to vyjde nakonec skoro nastejno,“ směje se Iva Kahounová. „Zlobí ti i ti. To víte, že jsem musela být i na ty mladé kolikrát zlá, ale za ten dnešní výsledek to stojí za to. Udělali mi radost.“

Pohádku Popelka aneb Pohádka z babiččiny krabičky uvede DS bratří Mrštíků Boleradice ještě jednou před prázdninami, a to neděli 15. června v 17 hodin. Další uvedení je pak plánováno na podzim.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

ŠKOLNÍ AKADEMIE Gymnázia Velké Pavlovice

Gymnázium Velké Pavlovice pořádá a srdečně zve na školní akademii… ŠKOLNÍ AKADEMIE  Středa 26. června …