Devatenáctka MSK dobře kombinovala a přesně střílela

TJ Kúty-MSK U19 1:6 (0:3)

Poštorná – Ve třetím kole Zimního turnaje Václava Vomáčky se fotbalová devatenáctka MSK Břeclav střelecky probudila. Mužům TJ Kúty nasázela půltucet branek, rozdělených přesně na oba poločasy, a došlo k nim po utěšených akcích, ne z dorážek ze skrumáží.

Skóre otevřel Viktor Kacr, který si v šestnáctce Kútů zpracoval přihrávku od Tomáše Trčky a s přehledem zavěsil. Na 2:0 zvýšil Michal Florus křížnou střelou z velkého vápna zprava doleva a účet prvního poločasu uzavřel Richard Simonyi, který dostal přihrávku za obranu od Davida Vu Vana a proměnil svůj sólový nájezd. Do druhého poločasu vstoupili svěřenci trenéra Jaroslava Nádeníčka s pěti změnami. Kromě druhého brankáře dostali šanci další čtyři hráči mladších ročníků, kteří vystřídali Simonyiho, Svobodu, Vu Vana a Nováka.

Hráči základní sestavy MSK U19 se po sedmdesáté minutě znovu vrátili do hry a brankostroj mohl nerušeně pokračovat. Dan Rychlík se dobře orientoval uvnitř velkého vápna, Radek Svoboda v úniku obešel celou obranu i brankáře a bylo to již 5:0 pro starší dorost MSK. Až pak se dostali ke slovu i soupeři a i jejich gól byl pohledný. Po centru od koncové čáry hlavičkoval útočník Kútů do šibenice Turkovy branky. Poslední slovo měl znovu Simonyi, který stejně jako v první půli dostal míč do uličky a poradil si i s brankářem slovenského celku.

„Soupeř byl hratelný, vhodný pro účel přípravy na jarní část Moravskoslezské dorostenecké ligy. S výkonem našeho družstva i s výsledkem jsem spokojený, snad jsme jen mohli hrát rychleji. Terén byl ale zmrzlý, těžký na pohyb. Do budoucna bych chtěl od hráčů, aby méně drželi míč a snažili se více hrát na jeden dotyk,“ hodnotí třetí zápas devatenáctky na zimním turnaji trenér Nádeníček.

Sestava MSK U19: Bíza (Turek) – Florus, Hrbáček, Svoboda, Trčka – Rychlík, Vu Van, Tichý, Simonyi, Kacr – Novák. Dále střídali: Sedláček, Osička, Kurdík a Víša.

Další výsledky 3.kola zimního turnaje: Sokol Tvrdonice-TJ Velké Leváre 2:1, ŠK Gajary-FK Borský Svätý Jur 0:3, FC Sekule-Spartak Stráže 1:10.