foto: frankr

ČTVRTEČNÍ GLOSY Miroslava Macka

Nechápu, proč se spousta lidí podivuje nad bolševickými nápady EU:

Místopředsedové Evropské komise:
Federica Mogherini z Itálie: členka Komunistické federace mladých od roku 1988, poté Demokratické strany, což jsou též přejmenovaní komunisté.
Kristina Giorgieva z Bulharska: profesorka ekonomie na „Vyšším institutu ekonomie Karla Marxe“ v Sofii v letech 1977 – 93.
Andrus Ansip z Estonska: v letech 1986 – 88 aparátčík Komunistické strany Estonska.
Maroš Šefčovič ze Slovenska: bývalý člen KSČ a absolvent kágébáckého Moskevského institutu mezinárodních vztahů v letech 1985 – 90.
Komisaři:
Neven Mimica z Chorvatska: komunistický aparátčík v oblasti zahraničního obchodu a diplomat v bývalé Jugoslavii.
Pierre Moscovici z Francie: bývalý člen trockistické „Revoluční komunistické ligy“.

Jako vždy skvělý Nassim Nicholas Taleb o „sovětsko – harvardských“ intelektuálních kruzích:
Jak jsme navíc zjistili během krize z roku 2008, v důsledku rostoucí komplexity moderních institucí a současné politiky lze tyto situace, kdy jeden riskuje, ale nebezpečí krachu za něj nesou jiní, snadno skrýt. Zatímco v minulosti se vážnosti a postavení těšili pouze ti, kdo brali riziko na sebe a nesli rovněž negativní následky svých činů, a za hrdiny byli považováni ti, kdo se takto obětovali pro ostatní, v dnešní době nastal pravý opak. Jsme svědky vzestupu nové třídy jakýchsi hrdinů naruby: byrokratů, bankéřů a všemožných individuí ukazujících se v Davosu a chlubících se svými kontakty a akademiků, kteří nenesou skutečnou zodpovědnost a negativní důsledky svých názorů sami nikdy nepocítí. Dokážou přelstít systém, náklady však platí občané.

Ondřej Fér:
Nelíbí se vám, jak Miloš Zeman vykonává úřad, do kterého byl zvolen? Realistická cesta ke změně je jediná. Věnovat zájem věcem veřejným i jindy než ve dnech, kdy prezident řekne „hovno“.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …