Magdalena Kožená bude jednou z hvězd letošního ročníku

Concentus Moraviae letos slaví dvacáté výročí

BŘECLAVSKO (juh) – Mezinárodní hudební festival třinácti měst Concentus Moraviae vstupuje v letošním roce do svého jubilejního 20. ročníku s narozeninovým podtitulem Pojďme slavit!

Festival se bude konat v městech jižní Moravy a Vysočiny od 30. května do 25. června. „Program zaměřený na starou hudbu připravil belgický dramaturg Jelle Dierickx a více než tři desítky koncertů ve festivalových městech uvede řada významných evropských hudebníků. Mnozí z nich, jako Marco Beasley, Jos Van Immerseel nebo Dominique Visse, jsou posluchačům známi z minulých ročníků, další pozoruhodní interpreti se na Moravě představí poprvé,“ prozradil ředitel festivalu David Dittrich.

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou již v prodeji, a to se slevou 50 Kč. „Tato nabídka platí do 29. května, po tomto datu budou vstupenky nabízeny za cenu plnou,“ doplnil David Dittrich.

V Mikulově na zámku zazní ve čtvrtek 11. června od 19.30 hodin tradiční hudba jižní Itálie: tarantelly, tammorriaty a mnoho milostných písní v podání festivalových residenčních hudebníků Marca Beasleyho se souborem Accordone. Koncert, který by si neměl nechat ujít žádný milovník hudby, má však něco navíc. „Mikulovský koncert v rámci 20. ročníku našeho festivalu je jedním z posledních společných vystoupení Marca Beasleyho s Accordone. Nebude to smutné sbohem, ale poděkování za tři desítky let společného muzicírování v nejhlubším možném slova smyslu. Koncert se ponese v duchu všech vystoupení Marca Beasleyho s Accordone. Bude to svátek pro vaše srdce,“ zve ředitel festivalu David Dittrich.

Celý cyklus jubilejního ročníku vyvrcholí mimořádným koncertem 25. června v čerstvě zrekonstruovaných jízdárnách valtického zámku, kde se návštěvníci přenesou do doby francouzských králů Ludvíka XIV a Ludvíka XV. Slavná dirigentka a cembalistka Emmanuelle Haim přiveze svůj soubor Le Concert d’Astrée a hlavní hvězdou večera bude Magdalena Kožená, která zazpívá skladby Jeana-Baptista Bésarda, Michela Lamberta, Josepha Chabanceau de la Barre, Gabriela Bataille, Marina Maraise, Jeana-Philippa Rameau, Jeana-Marie Leclaira a Louise-Nicolase Clérambaulta.

Bližší informace najdete na www.concentus-moraviae.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …