Pondělí , 15 Červenec 2024

Chladné léto zhoršilo návštěvnost koupaliště, říká Švandelka

Rozhovor týdne s Pavlem Švandelkou, ředitelem organizace TEREZA Břeclav

BŘECLAV – Léto pomalu končí a břeclavské koupaliště má za sebou první sezonu v novém hávu. Jak sezona probíhala a jaké byly ohlasy návštěvníků na novou podobu koupaliště, jsme se ptali ředitele příspěvkové organizace TEREZA, která jej provozuje, Pavla Švandelky.

Jak jste spokojený s chodem koupaliště? Jaká byla návštěvnost?

Letní koupaliště v Břeclavi doposud navštívilo cca 16 tisíc návštěvníků. Návštěvnost letního koupaliště je ovlivněná zejména počasím, což se negativně projevilo v srpnu. My na jižní Moravě jsme zvyklí na vysoké teploty a dostatek slunce. Teplo sice bylo, ale často bylo pod mrakem a návštěvnost proto nedosahovala tak vysokých čísel. Jakmile není alespoň 30 stupňů a aspoň tři dny, lidé na koupaliště nepřijdou. Vliv na celkovou návštěvnost také mělo pozdější otevření koupaliště 23. června.

 Vyskytly se během provozu nějaké problémy? Pokud ano, jak se řešily?

Pouze běžné provozní problémy, které jsme průběžně řešili. Pro mě je sezona zdařilá, když se nestane nic vážného. Naštěstí jsme neměli žádný vážný úraz, což jinak na koupalištích bývá velmi časté.

 Jaké máte ohlasy od návštěvníků na změny, které na koupališti proběhly?

Většinou pozitivní. Například od turistů, kteří porovnávali koupaliště s jinými, která navštívili. Chválili čistotu a upravenost, možnosti občerstvení… Pokud mohu porovnat i se zkušenostmi z jiných pracovišť, kde jsem pracoval, tak těch stížností nebylo tolik. Ale vždycky se najde někdo, komu se třeba nelíbila polední pauza na tobogán. Ta je ale třeba i v Hodoníně. Navíc vzhledem k tomu, že vstup na tobogán a skluzavku byl už v ceně vstupného, mohli si je lidé nadmíru užít.

 

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: Vasilův Rubáš (alternativa, Praha)

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem / Pod Zámkem 4 17. 7. 2024 20:00 Vasilův …