Chatky přitahují zloděje

Břeclavsko – Právě zimní měsíce patří k těm, kdy majitelé zahradních chatek zjišťují, že jim někdo jejich obydlí nečekaně „navštívil“. Není tomu jinak ani letos. Včera jsme přijali oznámení, že neznámý pachatel se vloupal do dvou chatek v katastru obce Přítluky u Nových Mlýnů. Z jedné chaty sebral fotopast a z další si odnesl lahve alkoholu. Celková škoda i s poškozením se vyšplhala na částku 7 tisíc korun.

Dalšího nezvaného hosta zaznamenali v zahrádkářské kolonii v Břeclavi, v lokalitě Bořího lesa. Zloděj vnikl do objektu násilím a přisvojil si rádio. Zde se vzniklá škoda dostala na necelých tisíc korun.

Chtěli bychom touto cestou upozornit majitele, aby si rekreační objekty dobře zabezpečili. Zimní měsíce patří z hlediska majetkové trestné činnosti v zahrádkářských či rekreačních lokalitách k rizikovým. Zloději využívají v tomto období právě sníženého pohybu osob. Někdy k chatkám zamíří také lidé bez domova. Ti hledají nejen cenné věci, ale konzumují např. zásoby jídla a pití, nebo zde nocují. Majitelé se pak s vědomím, že se někdo naboural do jejich soukromí, těžce vyrovnávají. Policisté proto doporučují, aby si chataři i zahrádkáři na zimu odvezli veškerou elektroniku, finance, šperky a jiné cennosti, které mohou zloděje přilákat. Neměli by také zapomínat na elektronické nářadí či motorové sekačky – to bývá u pachatelů také vyhledávaný sortiment.

Na závěr bychom chtěli majitelům připomenout, že jednou za čas je dobré opuštěnou chatu zkontrolovat a přesvědčit se, zda je všechno v pořádku.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …