Červnový víkend bude plný sportu

BŘECLAV (ewi) – Otevřené bazény, sportovní areály, fitcentra. Praktické ukázky tréninků fotbalu, stolního tenisu či veslování. A k tomu závody dračích lodí. Takový bude pilotní ročník akce nazvané Sportuje celá Břeclav.

Uskuteční se od 19. do 21. června po celé Břeclavi. „Chceme Břeclavanům i návštěvníkům města ukázat, jak širokou a pestrou sportovní nabídku tady máme. Rodiče s sebou mohou vzít děti a vybrat pro ně ideální sport. Ostatní si zase vyzkouší to, na co třeba ještě neměli odvahu,“ prozradil informace o nové akci v Břeclavi místostarosta Zdeněk Urban. Zároveň vyzývá všechny provozovatele sportovních zařízení, aby se do konce března ozvali, zda se také do akce chtějí zapojit a zdarma zájemcům představit svou nabídku. Jak jej doplnil předseda sportovní komise Zbyněk Chlumecký, areály v majetku města budou také k dispozici.

Předběžný program akce:

Pátek 19. 6. 2015:      otevřená sportoviště (cca od 14.00 do večera)

Sobota 20. 6. 2015: otevřená sportoviště po celé Břeclavi, představení sportů v rámci Slováckého veslařského klubu (veslování, tenis, badminton a další sporty), závody dračích lodí v areálu Nad Splavem + doprovodný kulturní program

Neděle 21. 6. 2015: prezentace všech sportovních oddílů, které se chtějí představit – areál Lokomotivy (14.00 – 18.00)

„Těšíme se na spolupráci a založení nové tradice v Břeclavi. Sportu zdar,“ dodává s úsměvem místostarosta Urban.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …