Čechomor v pondělí přiveze do Mikulova hosty

 MIKULOV (lk) – Po loňském náročném turné k oslavám čtvrt století skupiny vyrazí i letos Čechomor na sérii prázdninových koncertů pod šširým nebem. V pondělí 25. srpna zavítá i  do mikulovského amfiteátru.

Na koncertu nebude nouze o překvapení, na která jsou již fanouššci letních open-air koncertů při vystoupeních Čechomoru zvyklí,  a samozřejmostí budou zajímaví hosté.

Speciálním hostem bude skupina Vššichni svatí, která v květnu vydala své debutové album Vytáhni mě z davu. Album na pražžském koncertě kromě Čechomoru pokřtil i vynikající kytarista a skladatel Ivan Král.

„Skupinu Vššichni svatí tvoří parta skvělých a příjemných muzikantů, se kterými jsme se za posledních dvacet let potkávali na různých festivalech nebo v klubech po celé republice. S mnohými z nich jsme přátelé. Když jsme se letos začátkem roku potkali a kluci nám dali poslechnout svoji desku Vytáhni mě z davu, dohodli jsme se, žže jim ji pokřtíme. Na křtu jsme si s nimi dokonce zahráli a tady někde vznikl ten nápad, žže bychom si v létě mohli spolu na pár koncertech zahrát,“ říká Karel Holas, houslista a zpěvák skupiny Čechomor.

Kromě již avizované skupiny Vššichni svatí vystoupí na těchto prázdninových koncertech jako host Martin Hrbáč, nejznámějšší primṚ z Horňácka, který letos oslavil své 75. narozeniny. Zazpívá nejen písničky, které nazpíval s Čechomorem, ale i horňácké lidové v nových úpravách Čechomoru. Druhým, neméně zajímavým hostem bude mladá polská zpěvačka Barbara Gasienica-Giewont, která se užž od dětství kromě jiného specializuje na polský goralský folklór.

„„Po loňském náročném letním turné k pětadvacetinám Čechomoru, jsme se letos rozhodli pro trochu komornější letní projekt,“ říká zpěvák a kytarista Františšek Černý. „Neznamená to ale, žže bychom pro našše fanouššky nepřipravili žžádné překvapení, jak je při naššich letních open-air koncertech zvykem,“ dodává.

Na koncertech v rámci Čechomor Kooperativa Tour bude skupina již tradičně podporovat a propagovat činnost obecně prosp칚né společnosti Pomocné tlapky, která se 13 let zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů. Vycvičené psy zdarma předává do dlouhodobého užžívání tělesně postižženým. „Čechomor se sdružžením Pomocné tlapky spolupracuje nepřetržžitě již osm let. Cílem tohoto projektu, na kterém spolupracujeme s pojištšovnou Kooperativa, je upozornit našše fanouššky na to, žže kolem nás je pořád hodně hendikepovaných lidí, pro které je pomoc asistenčního psa velmi důležžitᓠ, říká Petr Tolar, manažžer skupiny Čechomor.

Vstupenku na koncert je možžné zakoupit v předprodeji za 350 Kč v prodejní síti Ticketstream nebo v TIC Mikulov, na místě pak bude za 400 Kč.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Aleš Černý – NA PODLUŽÍ

BŘECLAV / Synagoga Břeclav 9. 2 – 17.3. 2024 / vernisáž 8. 2. v 17 …