Bude Rumunka skutečnou posilou?

BŘECLAV – Po odtajnění soupisek extraligových družstev stolních tenistek vyšlo najevo, že obhájce titulu Hodonín získal hráčku první světové stovky Japonku Shiho Ono (92 v žebříčku) a v dresu MSK Gumotex Břeclav bude nastupovat Andreia Dodean, mladší sestra světoznámé Daniely Monteiro-Dodean (47.).

Andreia, která 30. září oslavila své čtyřiadvacáté narozeniny, na světovém žebříčku nefiguruje. Proč? „V minulých dvou sezonách jsem hrála druhou německou ligu a první ligu v Rumunsku, s malým počtem zápasů, a nezúčastňovala jsem se žádných startů v reprezentaci své země,“ vysvětluje posila MSK. To by se mohlo změnit, protože sympatická blondýnka od nové sezóny bydlí a trénuje ve sportovním centru Wernera Schlagera ve Schwechatu a počítá i se starty na výběrových mezinárodních turnajích světové série World Tour. Starty v české extralize zahájila Dodean porážkou s jedničkou Vlašimi Polákovou, pak přidala výhry nad vlašimskou Starou a v Praze na Nuslích uspěla proti Radnicové a Vondrákové. V její hře byla patrná nejistota i nervozita, což vysvětluje následovně: „V posledních dvou letech jsem toho skutečně moc neodehrála a chybí mi vyhranost, zkušenost z většího počtu startů. To by se mělo v budoucnu změnit.“

Typologicky je Andreia útočnicí, snažící se produkovat útočnou hru v blízké hrací zóně. Raději má bekhendové údery, ale když se opře do forhendu, tak mají soupeřky co dělat. „Daniela je o dva roky starší a byla mi vždy vzorem, i co do herního pojetí,“ osvětluje svou cestu po sportovní dráze mladá stolní tenistka, která se začala s celuloidovým míčkem seznamovat v sedmi letech. A na který svůj zápas nejraději vzpomíná? „Na finále čtyřhry žen na mistrovství Rumunska 2010 v rodném Aradu. Zápas sledovali oba naši rodičové, Daniela hrála jak obvykle se Samarou a pochopitelně vyhrála. Skvělý prožitek z naplněné haly mi to ale vzít nemohlo.“ Andreia je absolventkou sportovní univerzity, vlastní diplom s licencí. V nejbližší době počítá s plnou sportovní profesionalizací. Jako většina dívek v jejím věku má množství zálib, kterými vyplňuje volné chvíle. Jsou to hudba, zejména pomalejší písničky, plavání, filmy a tanec. Je skromná. I když cestou do Prahy s Vivien Ellö vedly nepřetržitý rozhovor v angličtině, tvrdí, že se musí anglicky ještě hodně učit, aby se pořádně domluvila.

O tom, zda bude Andreia Dodean skutečnou posilou extraligového celku stolních tenistek MSK Gumotex Břeclav, rozhodnou další týdny a měsíce, zejména pak nadstavbové play off, v němž bude zřejmě znovu o medaile z mistrovství ČR bojovat trojice Hodonín, Břeclav a Frýdlant nad Ostravicí. Nejspíše se ale boj o titul opět zúží na Hodonín a MSK.

Jaroslav Hýbner

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …