il.foto

Bronz pro Zbyňka Pyskatého

PEZINOK  – V sobotu bojovali mladí kostičtí judisté na mezinárodní Velké ceně města Pezinok.

Soutěže se v krásné Judo Aréně zúčastnila velká základna mladých judistů z téměř všech oddílů na Slovensku, několika oddílů z ČR a reprezentační výběry Maďarska, Rumunska a Rakouska. V kategoriích mini – žáků, mladších a starších žáků zápasilo na 400 mladých judistů a judistek. Turnaj se protáhl do podvečerních hodin a sedmi zástupcům oddílu juda z Kostic přinesl zajímavé výsledky. Velmi hezky zápasila v kategorii mini žákyň Kristýna Dubcová. V boji o bronz sice prohrála a získala nepopulární čtvrtou bodovanou pozici, patří jí však ocenění za bojovnost. Ve své hmotnosti bojovala většinou s chlapci. Zkušenosti ve stejné věkové kategorii na mezinárodních kláních zatím získávají Terezie Pyskatá a Dominik Csapai. I přes velké nasazení se jim nepodařilo postoupit z vyřazovacích kol.

V mladších žákyních nastoupily poprvé na turnaji této úrovně sestry Adéla a Aneta Budínovy a do bojů o medaile nezasáhly. Svým přístupem k zápasům se zkušenějšími závodnicemi však dokázaly, že s nimi soupeřky do budoucna musí počítat.

Starší žáky kostického juda zastupovali David Dubec a Zbyněk Pyskatý. Nedařilo se Davidu Dubcovi, který se v úvodních vyřazovacích kolech potkal s pozdějším vítězem a bronzovým medailistou své hmotnostní kategorie (reprezentanti SR) a byl vyřazen. Zbyněk Pyskatý dokázal ve své hmotnosti do 60 kg (12 soupeřů) i přes prohru s pozdějším vítězem zabojovat a pro domovský oddíl získal zaslouženou bronzovou medaili.

 

(jk)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …