Břeclavští mladší žáci byli v Krnově zlatí

KRNOV (mz, fh) – O víkendu hráli břeclavští mladší žáci na hokejovém turnaji v krnově a vedli si skvěle.

Turnaj byl zorganizovaný pro hráče ročníku 2004 + 5 hráčů ročníku 2003. Přihlášených bylo osm týmů, a tak se účastníci rozdělili do dvou skupin. Skupinu A tvořili Krnov, Zvolen, Šumperk, Znojmo,  skupinu B Břeclav, Vyškov, Krkonoše a Nitra. Každé utkání se hrálo 2×20 minut, přičemž každá dvacetiminutovka byla samostatný zápas. Tento systém má výhodu v tom, že pokud první poločas vyhraje někdy jeden tým vyšší brankovou převahou, nemusí soupeř ztrácet motivaci a do druhé půli po vynulování skóre nastupuje k opět otevřenému zápasu, což vede hráče k tomu, že se opět musí snažit získat převahu v utkání na svou stranu.
Na první utkání Břeclavané nastoupili proti týmu z Krkonoš, který do té chvíle neznali. Výkon Lvů byl z počátku lehce nervózní, ale soustředěným výkonem se Břeclavi podařilo turnaj zahájit úspěšně a porazit tým z Vrchlabí 3:1 a 3:1.
Druhý den hráli Lvíčata už v 7.30 proti Vyškovu, se kterým se znají z Jihomoravské soutěže. Břeclav měla v zápase převahu, ale neproměňování branek znamenalo remízy 1:1 a 0:0. V posledním utkání ve skupině proti Nitře byli Břeclavané papírovým favoritem a na ledě tomu nebylo jinak. Nitru zdolali 9:0 a 8:0
Díky Krkonoším, které dokázaly s Vyškovem jeden zápas remizovat, postupovala Břeclav do semifinále z prvního místa. Soupeřem jim byl tým Šumperka. Ze začátku utkání se hrál z břeclavské strany nervózní hokej, našim hokejistům se třetí den nechtělo moc bruslit a nehráli tak odvážně kvůli strachu z inkasované branky. Když se jim však povedlo šumperského brankáře prostřelit, nervozita a strach opadly a malí Lvi dokráčeli k vítězství 6:2 (v bojích o umístění se už hrál klasický systém – oba poločasy tvořily jedno utkání)
Ve finále Břeclavští nastupovali opět proti Vyškovu. Zápas začal ve slušném tempu a hrál se hokej hodný finále. Z počátku měli převahu hokejisté Vyškova, kteří se také ujali vedení. Břeclavské hráče to ale nepoložilo, naopak je inkasovaná branka vyhecovala k lepšímu výkonu a naráz byli lepším celkem. Po vyrovnání a otočení výsledku se už jen čekalo, jakým skóre utkání skončí. Počítadlo se zastavilo na výsledku 7:2 pro Břeclav a mohly začít bujaré oslavy.