Břeclavští brankáři na nejmodernějších technologiích světa… Spolupráce s PUCK ARENOU byla prohloubena

Břeclavští brankáři dostali možnost trénovat v prostředí tréninkového centra Puck aréna, které nabízí nejmodernější vybavení pro trénink, jako je například virtuální realita, nebo speciální plocha ze syntetického ledu. To vše díky vzájemné spolupráci mezi klubem a sportovním centrem.

Věděli jste že jen kousek od našeho zimního stadionu je unikátní tréninkové středisko, které nabízí nejmodernější tréninkové technologie? Právě to slouží našim brankářům od 5. do 9. třídy, kteří mají možnost v rámci klubových tréninků Puck arénu navštěvovat.

Rozděleni do dvou skupin, maximálně po čtyřech, mají naši maskovaní kluci a holky k dispozici dva klubové trenéry brankářů. „Na tréninku si brankáře rozdělíme do dvojic. Jedna dvojice je na ploše, kde trénujeme střelbu, bruslení a se zaměřením na detaily ladíme celkové chytání. Druhá dvojice je na virtuální realitě, kde se gólmani naopak učí vyhodnocovat herní situace a trénují hokejové myšlení. Celý trénink probíhá v plné výstroji a samozřejmě v bruslích“ Naprosto stejné brýle které využívají naši Lvíci mají třeba týmy americké NHL (New Jersey Devils, Arizona Coyotes, Vegas Golden Knights, Los Angeles Kings), nebo jsou využívány také předními kluby KHL a české extraligy. Jedná se o moderní technologii Sense arena. „Osobně si myslím že je to skvělý doplněk k tréninkům, který gólmanům pomůže v hokejovém rozvoji…“ Uvedl jeden z brankářských trenérů.

Za touto, pro naše hokejisty jednoznačně přínosnou spoluprací, stojí úspěšné jednání zástupců našeho klubu a také ochota a vstřícný přístupu ze strany majitelů arény.

„Pro naše sportovce se snažíme vytvářet odpovídající podmínky. Využívání moderních technologií ve sportovním tréninku je nyní již běžný standard. Stejně jako se do školství zařazují nové nástroje pro podporu výuky, tak i ve sportu je nutné využít technických možností ve prospěch kvality tréninkového procesu.“ uvedl předseda klubu pan Klimovič.

Pokud by Vás zajímalo jak zmiňované tréninkové centrum vlastně vypadá, můžete se podívat přímo na webové stránky Puck arény pod odkazem ZDE

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …