Břeclav vypsala dotace na sport, kulturu a podporu sociálních služeb. Termín podání žádostí se blíží !

Břeclav – Tři kola výběrových řízení na poskytování dotací z rozpočtu města vyhlásila v polovině ledna Rada města Břeclavi. A to na rok 2015, případně sezonu 2015/2016. Zájemci mohou žádosti podávat v případě prvního a třetího kola až do 28. února 2015, u kola druhého od začátku března do konce listopadu 2015.

„V případě, že budou lidé potřebovat jakoukoliv pomoc týkající se dotací, mohou se obrátit na pracovníky oboru školství, kultury, mládeže a sportu a odboru sociálních věcí. Jde především o zpracování povinných příloh,“ uvedl Jindřich Tuček.

Letos poprvé budou žadatelé v oblasti sportu na základě požadavku hnutí Mladí a Neklidní představovat své žádosti před sportovní komisí, a to dne 11. 3. 2015 v 16 hodin v zasedací místnosti městského úřadu č. 112. Žadatelů v oblasti sociální, kultury a ostatních společenských aktivit se tento požadavek netýká.

„Jelikož dle schválených zásad, konkrétně čl. 3 bod 6, budou ty žádosti, které nesplňují veškeré podmínky z dotačního řízení vyřazeny, doporučujeme všem žadatelům využít konzultací ještě před podáním žádostí o dotaci. Veškeré dokumenty nutné pro podání žádostí o dotace jsou vystaveny na portálu města města a na úřední desce města Břeclavi,“ doplnil Tuček.

Pro které oblasti jsou dotace určeny? V prvním kole, které má uzávěrku 28.února 2015, jsou to:

SPORT – Dotační titul:
1. Dotace na činnost v oblasti sportu (správa a údržba majetku,nájemné).
2. Pořádání jednorázových sportovních akcí nebo akcí se sportovním zaměřením.

KULTURA – Dotační titul:
1. Dotace na činnost v oblasti kultury (správa a údržba majetku,nájemné).
2. Pořádání jednorázových kulturních akcí nebo akcí s kulturním zaměřením.

OSTATNÍ SPOLEČENSKÉ AKTIVITY – Dotační titul:
1. Otvírání Lichtenštejnských stezek – kulturně sportovní akce pro veřejnost (Otvírání a zavírání stezek a Velkomoravské stezky).
2. Pořádání jednorázových akcí nebo dotace na činnost.

SOCIÁLNÍ SLUŽBY – Dotační titul:
1. Dotace na činnost v oblasti sociálních služeb

Ve druhém kole budou poskytovány individuální dotace a zde je termín pro podávání žádostí celoroční tj. od 1. 3. 2015 – 30. 11. 2015

Třetí kolo se týká udělování dotací v oblasti sportu pro sezónu 2015/2016 a jsou určeny pro žadatele a okruh projektů, které vyžadují sezonní financování. Termín pro podávání žádostí končí dnem 28. 2. 2015.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …