il.foto

Břeclav má dvě nové ulice: Slunečnou a Kobzíkovu

BŘECLAV – Do seznamu břeclavských ulic přibyly dvě nové – Slunečná  a Kobzíkova.

V souvislosti se vznikem nových lokalit pro výstavbu rodinných domů vyvstala potřeba najít názvy pro dvě nové ulici. Jednalo se o lokality v Poštorné (mezi sídlištěm ČSA a ulicí Valtickou), ve Staré Břeclavi (mezi ulicemi Lidická a J. Opletala, naproti uhelných skladů). Proto odbor rozvoje a správy požádal obyvatele města o návrhy možných názvů. Celkem bylo přijato 29 názvů ulic. Zaslané návrhy byly předloženy k projednání komisím města. Komise cestovního ruchu a rozvoje navrhla pro ulici v Poštorné zvolit název Kaněrova nebo U Keramiky a ve Staré Břeclavi Kobzíkova.

Naopak komise výstavby a územního plánování na základě návrhů občanů doporučila názvy Slunečná a Medová. Kulturní komise navrhla pojmenovat ulici ve Staré Břeclavi po zakladateli národopisného souboru Kobzíkova. Na začátku srpna byla na radnici doručena žádost obyvatel nové poštorenské ulici, aby se tato jmenovala Slunečná. Odbor rozvoje a správy nakonec doporučil  názvy Slunečná a Kobzíkova a s tímto návrhem minulý týden souhlasilo i městské zastupitelstvo.

„Mrzí mě, že se vypadlo jméno Bedřicha Kaněry,“ zalitoval zastupitel Libor Nazarčuk a dodal: „Slunečná je název několika viničních tratí v okolí a ulice s tímto názvem je v každém druhém městě. Starosta Oldřich Ryšavý s ním souhlasil a připomněl i legendárního skautského vedoucího Františka Kňourka, který by si takovou poctu rovněž zasloužil: „Doufám, že naši nástupci budou mít možnost i tyto osobnosti důstojně uctít.“

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …