na snímku Vivien Ellö

Břeclav je ve finále extraligy

SK Frýdlant nad Ostravicí – MSK ČP Břeclav Gumotex 0:5

FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ (hý) – Stolní tenistky MSK Břeclav si i letos zahrají finále extraligy.
V odvetném semifinálovém utkání chtěly určitě hráčky SK Frýdlant nad Ostravicí využít domácího prostředí k lepšímu výsledku, než jakého dosáhly v Charvátské Nové Vsi. V neděli 11. května ale dostaly pořádnou lekci v podobě výhry MSK ČP Břeclav Gumotex 5:0, když z pěti dílčích zápasů dokázaly domácí hráčky vytěžit jediný vyhraný set. Získala ho Karin Adámková, která nahradila Kateřinu Tomanovskou, když vyhrála první set s trojkou MSK Anetou Kučerovou. Pak se již ale musela před její hrou sklonit. Ganna Gaponova a Vivien Ellö vstoupily do hry obě dvakrát a přesvědčivými výkony nedaly soupeřkám šanci. „Byl to výborný výkon celého kolektivu. Ganna snížila obranu, dařilo se jí v důležitých momentech setů bodovat, její výkon oproti prvnímu semifinále výrazně stoupl. Vivien, to je jistota, dokáže své zkušenosti uplatnit v technice úderů i v taktice hry. Aneta odvedla zatím nejlepší výkon v dresu Břeclavi, je to příslib pro pokračování play off,“ netajil se svou spokojeností po druhé výhře kouč MSK Petr Nedoma.

Výsledky jednotlivých zápasů: Blašková – Ellö 0:3 (-7, -4, -4), Adámková – Kučerová 1:3 (5, -6, -6, -13), Bartošová – Gaponova 0:3 (-9, -9, -8), Adámková – Ellö 0:3 (-9, -5, -8), Blašková – Gaponova 0:3 (-1, -9, -12).
Hodonín ve druhém semifinále porazil SK Dobré na domácích stolech i venku hladce 5:0. Všechny čtyři semifinálové výsledky podléhají ještě schválení STK ČAST, teprve pak bude možno oficiálně vyhlásit, že o titul mistryň ČR 2014 budou opět hrát ženy Břeclavi a Hodonína. První finálové utkání má termín v pondělí 19. května, druhé ve středu 21. května a třetí v pátek 23. května. Hrát se bude na tři vítězná utkání, takže pokud nebude ještě rozhodnuto, jsou dalšími termíny pondělí 26. května a středa 28. května.