Břeclav dokázala po dvou letech porazit Hodonín. Derby zvládla v prodloužení

HC LVI Břeclav – SHK Hodonín 4:3p (1:0, 1:3, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Uhlík (Směřička), 36. Vachutka (Smetana, Školoud), 46. Tobola (Nováček), 65. Uhlík – 22. Špok (Jurásek), 27. Peš (Nedvěd, Špok), 33. Kuba (Matula, Kolář). Rozhodčí: Held – Kříž, Čuňočka

Dramatické utkání se skvělou tečkou na závěr viděla v sobotu večer břeclavská Ice Bors Aréna. Do jižanského derby s Hodonínem vstoupila lépe Břeclav a je škoda, že po výborné první periodě vedla jen 1:0. Hodonín totiž ovládl prostřední dějství a třemi brankami během desíti minut zápas zcela otočil. Lvům pomohlo, že se ve 36. minutě dostali alespoň na dostřel. Ve třetím dějství pak domácí dokázali srovnat a ze všech sil udržet remízu až do konce základní hrací doby. V prodloužení měli ze hry více hosté, ale stačil jeden brejk Uhlíka, který rozjásal břeclavskou část stadionu. Výhru Lvů 4:3 vidělo šest stovek diváků obou táborů. Břeclavané si pojistili osmou příčku a ve středu je čeká doma Vsetín, se kterým si přehodili pořadatelství kvůli vánočnímu utkání.