Boleradičtí divadelníci mají před premiérou napilno

BOLERADICE (juh) – Na jarní sezonu se pilně chystají nejen zahrádkáři, ale také boleradičtí divadelníci.

V březnu čeká členy Divadelního spolku bratří Mrštíků premiéra nové hry dramatu Milana Uhdeho Divá Bára na motivy povídky Boženy Němcové. V divadle se pilně zkouší, herci pilují výstupy, švadleny usilovně šijí nové kostýmy, muzikanti připravují hudbu a všichni odpočítávají dny neúprosně se blížící premiéry, která se uskuteční 28. března. Všechny reprízy Divé Báry jsou až do květnových termínů obsazeny – volno je jen na představeních 3. a 23. května.

Březnový program divadla doplní výstava známé brněnské fotografky Anny Peckové nazvaná Největším lékem je láska. Její vernisáž a beseda s autorkou se uskuteční už tuto sobotu v 17.30. V dubnu bude v divadle k vidění také výstava obrazů studentek brněnské Střední umělecké školy – vernisáž bude v neděli 12. dubna v 15 hodin a po ní  bude následovat následuje Jarní koncert dětského pěveckého sboru Colorata ze Šitbořic pod vedením Moniky Ondrouškové.

Opět se podařilo sjednat vystoupení krajanského divadelního spolku Vomladina z Vídně s jejich nastudováním renesanční komedie Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy. Tento kus můžete vidět 17. dubna a také v repríze při přehlídce Jarní Sešlost o prvním květnovém víkendu.

Jarní Sešlost začne ve čtvrtek 30. dubna a skončí v neděli 3. května. Uvidíte na ní ještě pohádku O čertovi od DS Prkno Veverská Bítýška, komedii s detektivní zápletkou S hlavou v oblacích od Divadelního spolku   AMADIS, veselohru Ořechovského divadla s nezapamatovatelným názvem Jak Švédové l. p. 1645 Brno marně dobývali aneb Bylo nebylo. Domácí soubor se představí s Divou Bárou.

Podrobnosti o programu a možnost rezervace míst na představení najdete na webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …