il.foto

Běžcům z Břeclavska se dařilo

OPATOVICE, PŘEROV, MATZEN, OLOMOUC (Lk) – Běžci z Břeclavska se úspěšně představili hned na několika závodech.

Ladislav Špacír, běžec Lokomotivy Břeclav, po svém přechodu do věkové kategorie nad 60 let patří k nejlepším v republice. Vyhrál již několik závodů za sebou a poslední dva vyvříny získal o minulém víkendu. Nejprve to byl Lesní běh v Opatovicích na trati 5.600 metrů, kde dosáhl času 28:03 mezi 99 běžci. Dále běžel Jarní běh v Přerově, opět vítězně za 37:44 minut na trati dlouhé 9.600 m. Startovalo celkem 226 závodníků.

František Kolínek, veteránský běžec Atletického klubu Perná, se zúčastnil běhu, který se konal v rámci Poháru Dolního Rakouska. Měřil 10 kilometrů a v městečku Matzen se ho zúčastilo 174 běžců. Kolínek si vedl velmi dobře, v kategorii nad 55 let obsadil druhé místo časem 30:25 minut.

V Olomouci proběhl 49. ročník chodeckého závodu Olomoucká dvacítka. Pořadatelé celý závod zkrátili, takže se nakonec šlo jen 10 km. V závodě startoval Jaromír Hloch z Lokomotivy Břeclav, skončil z 68 chodců na 29. místě časem 56:14 minut. Tento závod se započítával do hodnocení I. národní ligy mužů, jejího prvního kola. V rámci účasti závodníků této soutěže obsadil Hloch 5. místo a pro celek mužů tak získal šest bodů, které se započítávají do hodnocení prvního kola, které se na dráze uskuteční 16. května.