Běžcům se na jaře daří

BŘECLAVSKO (Lk) – běžci z Břeclavska si v prvních dnech měsíce dubna připsali řadu velmi dobrých výsledků.

Hrdina a Špacír vyhráli v Olomouci

OLOMOUC  – Běh výstavištěm Flora Olomouc se uskutečnil v předvečer Velikonoc za pěkné účastí 161 běžců, mezi nimiž byl velmi úspěšně zastoupen náš region. Hrdina vyhrál v mužích, Vévodová byla druhá v ženách za letošní nejlepší běžkyní ČR Kaminkovou, Špacír opět vyhrál kategorii veteránů nad 60 let. Závod mužů okomentoval Pavel Hrdina: „Nemohl jsem se dostat do tempa a navíc se neběželo rovnoměrně, takže ze závodu nemám úplně ideální pocit.“ Hrdina doběhl první v čase 31:04 minut, když závod rozhodl teprve závěrečným finišem. Martina Vévodová, která byla v závodě žen druhá měla po závodě podobné pocity: „Letos se nemůžu dostat do ideální běžecké pohody a také mám zkoušky do školy, takže není moc času s tím něco udělat. Snad se to postupně zase rozběhá až přijde konečně jaro.“ Dosáhla času 37:39. V závodě mužů nad 60 let pokračoval Ladislav Špacír v sérii vítězství časem 40:04 na trati 9.600 metrů. Hradina a Vévodová jsou z Perné, Špacír z Lokomotivy Břeclav.

Další vítězství Špacíra

TOVAČOV – Za chladného ranního počasí se uskutečnil v Tovačově již 30. rožník Velikonočního běhu na trati 7.500 m. Na startu byl v poslední době velmi pilný a úspěšný Ladislav Špacír z Lokomotivy Břeclav a připojil další vítězství v čase 31:17 minut.

Vévodová vyhrála ve Svitavách

SVITAVY – Dvojice běžců Martina Vévodová a Pavel Hrdina z Perné se zúčastnila dalšího jarního běžeckého závodu. Svitavská desítka přivítala celkem 109 běžců. Z dvojice byla tentokrát úspěšnější Martina Vévodová, která vyhrála kategorii žen za 40:28 minut. Pavel Hrdina skončil šestý v čase 35:18 minut.

V Hlbokém byl úspěšný Daneš

HLBOKÉ – V obci Hlboké na Slovensku se běžel jubilejní 25. ročník Běhu kolem Hlbokého. Z běžců našeho regionu se nejlépe umístil běhající novinář Martin Daneš, který skončil na 22. místě. Trať dlouhou devět kilometrů uběhl za 37:19 minut mezi rekordní účastí 269 běžců. V kategorii nad 60 let sklončil Vladimír Novák z Ladanu Moravská Nová Ves na šestém místě časem 50:48 minut.

Vintrlík se zlepšil v půlmaratonu

KROMĚŘÍŽ – V půlmaratonu v Kroměříži se dařilo Martinu Vintrlíkovi z Křepic, který doběhl na šestém místě a časem 1:21:38 zlepšil podstatně svůj osobní rekord. V kategorii nad 40 let skončil rovněž šestý Libor Odvářka z Hustopečí časem 1:42:18 hodiny. Současně se běžel závod ve čtvrtmaratonu, kde ve věkově neohraničené kategorii veteránů vyhrál František Kolínek z Perné za 48:37 minut. Celkem se závodů zúčastnilo 146 běžců.