il.foto:Perná

Běžci z Perné vyhrávají

Ve Znojmě první Doubková a Kolínek

ZNOJMO (Lk) – Čtvrtý závod běžeckého seriálu Znojemský běžecký pohár se uskutečnil ve Znojmě jako Avanti běh. Pro muže měřila trať 5,3 kilometru, pro ženy 2,7 kilometru. V obou bězích si vedli výborně běžci z AK Perná, kteří vyhráli své kategorie. František Kolínek byl první v mužích nad 50 let za 20:39 minut, Kateřina Doubková vyhrála kategorii do 39 let o téměř minutu za 11:56 min. Závod běželo celkem 65 běžců. Před týdnem byla tato závodnice v Jehnicích v úvodním závodě Brněnského běžeckého poháru třetí v kategorii nad 35 let na trati dlouhé pět kilometrů za 25:45 minut.

Mimořádný zájem o běh v Jehnicích

JEHNICE (Lk) – V Jehnicích se uskutečnil Běh o pohár Jehnic na 10 kilometrů. O běh byl skutečně enormní zájem, jen v hlavním závodě mužů doběhlo do cíle 468 běžců, dalších 270 startovalo na pět kilometrů, další stovky v několika bězích mládeže. Devět běžců bylo také z Břeclavska. V kategorii mužů skončil 16. Vlastimil Lysák z Mikulova (38:13), 34. David Čermák z Hustopečí (40:19), 50. Martin Vintrlík z Křepic, 110.  Ivan Urbánek, 120. Lumír Macek (oba z Břeclavi). V kategorii nad 50 let byl 20. Jaroslav Měřínský z Perné a 44. Milan Orth z Břeclavi. Mezi čtyřicátníky skončil Libor Odvářka z Hustopečí časem 51:48 na 78. místě. V nejstarší kategorii nad 60 let byl na 20. místě Lubomír Šlancar ze ZŠ Nikolčice časem 55:56 minut.

Vévodová a Hrdina vyhráli v Hradci Králové

HRADEC KRÁLOVÉ (Lk) – Běh městem v Hradci Králové na desetikilometrové trati absolvovalo 244 běžců, Břeclavsko reprezentovali běžci z Perné a oba byli ve svých bězích vítězní. V kategorii mužů to byl Pavel Hrdina časem 32:48 minut, mezi ženami si prvenství odnesla Martina Vévodová, která trať zdolala za 38:48 minut.