Běžci: Tradičnímu běhu Hodonín – Holíč – Skalica nepřálo počasí. Lysák ve Vranově překvapil

Brněnský běžecký pohár pokračoval

VRANOV NAD DYJÍ (Lk) – Čtvrtým závodem pokračoval zimní seriál Brněnský běžecký pohár 2015. Do Vranova nad Dyjí se sjeli nejlepší běžci Moravy i Slovenska. Počasí moc nepřálo, hlavně vítr měnil plány závodníků na dobré výkony. V kategorii mužů překvapil čtvrtým místem stéle se lepšící Lysák z Mikulova, v ženách obsadila druhé místo Kateřina Doubková z Perné. Hlavní závod žen na pět kilometrů běželo 140 závodnic, hlavní závod mužů na 10 km 242 běžců. ŽENY: 2. Doubková Kateřina (Perná) 24:50. MUŽI: 4. Lysák Vlastimil (Mikulov) 31:29, 41. Macek Lumír (Břeclav) 38:25. Cenné je další vítězství Františka Kolínka z Perné v kategorii veteránů nad 50 let v čase 36:21 minut. Šestý skončil další veterán v kategorii nad 60 let Lubomír Šlancar ze ZŠ Nikolčice v čase 47:44 minut.

Běželi z Moravy na Slovensko

HODONÍN – HOLÍČ – SKALICA (Lk) – Tradiční česko-slovenský závod letos začínal v Hodoníně a vedl přes Holíč do Sklalice. V hlavní kategorii se sešlo celkem 368 běžců, kteří však nebyli nadšeni počasím. Silný, studený vítr vál z boku a mnoho závodníků se s ním nedovedlo vypořádat. Startovali zde i běžci z našeho regionu. Na trati 12,6 kilometru si mezi muži nejlépe vedl Marek Baják za Sokola Velké Bílovice, který doběhl na 40. místě v čase 52:41. Na 48. místě se umístil Martin Daneš z klubu Lvi Břeclav v čase 54:37, 70. skončil Jiří Vinklárek (stejný klub) časem 57:38 minut. Dále doběhli dva závodníci z Kostic na 74.  místě Petr Neděla v čase 57:55, na 102. místě Miroslav Martuška za 1:02:33 hodin. Dále se umístili veteráni: do 65 let 6. František Kubíček (Relax Dobré Pole), do 50 let 32. Milan Orth z Břeclavi 1:06:05 a konečně v běhu nad 65 let byl 10. František Kovařík z Břeclavi časem 1:10:53 hodin.